Byla vyhlášena ZUMTOBEL GROUP AWARD 2014

Od 1. září do 30. listopadu 2013 lze přihlašovat projekty do soutěže architektů dotované částkou ve výši celkem 140 000 euro.


Již počtvrté vypisuje skupina Zumtobel Group soutěž architektů za vyšší kvalitu života a udržitelnost budovaného životního prostředí – cenu ZUMTOBEL GROUP AWARD – INNOVATIONS FOR SUSTAINABILITY AND HUMANITY IN THE BUILT ENVIRONMENT.

Své aktuální projekty mohou v době od 1. září do 30. listopadu 2013 posílat architektonické a inženýrské kanceláře, městští a územní projektanti, univerzity a mladé technologické firmy, nevládní organizace, jakož i veřejné a privátní iniciativy.

Tři kategorie
Cena ZUMTOBEL GROUP AWARD je vypsána v následujících třech kategoriích, které jsou prezentovány vždy jednou ze tří značek mezinárodního světelného koncernu:

• Buildings
• Urban Developments & Initiatives
• Applied Innovations

Kategorie Zumtobel „Buildings“ (budovy)
V kategorii „Buildings“ – reprezentovanou společností Zumtobel – lze podávat projekty k budovám, které byly dokončeny v posledních dvou letech (30. listopad 2011 až 30. listopad 2013). Kategorie zahrnuje jak projekty novostaveb, tak i sanační projekty. Oceněný projekt musí odpovídat nanejvýš estetickým nárokům a mimo to musí vykazovat inovační řešení pro optimalizované využití přírodních zdrojů, ochrany přírody a zlepšení životních podmínek. Zvláštní pozornost bude porota klást na aplikaci nejnovějších technologií.

Kurátoři a předávání cen
Kurátory ceny Zumtobel Group Award 2014 budou jako i v předchozích letech Kristin Feireiss a Hans-Jürgen Commerell z Aedes Architekturforum v Berlíně. V rámci prvního kola bude porotou z došlých prací vybráno vždy 14 projektů na každou kategorii. Hlavní porota, složená z mezinárodně uznávaných expertů z různých disciplín, nominuje na jaře 2014 pět projektů pro každou kategorii a z těch vybere vždy jednoho nositele ceny. Slavnostní předávání cen se uskuteční na podzim roku 2014.

Všechny další informace ohledně ZUMTOBEL GROUP AWARD najdete na adrese http://www.zumtobel-group-award.com
podle podkladů společnosti Zumtobel

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*