Byt s vysokými stropy

Hlavní inspirace je vázána na fakt umístění bytu – v suterénu… je to taková „ponorka“. Do této formy se pak ladil i celkový design/vzhled podlahy (zelenomodrá barva), základních surových materiálů – pozinkovaného plechu a též černé barvy v rámci kuchyně a sanitárních prvků doplněné o textury dřeva a bílé barvy, která umocňuje charakter surových materiálů, zejména hrubého betonového povrchu a přiznaných cihel.

Návrh celkové rekonstrukce prostor spočíval v dispoziční úpravě a maximálním využití dané světlé výšky vnitřních prostor, která přesahovala výšku 4,1 m. Vložením nových dřevěných pobytových pater se získalo více pobytové plochy bytu, cca o 14 m2. Přetvořením koupelny a kuchyně byt získal lepší a logičtější řešení, a to i za pomocí sedacího vestavěného nábytku s úložnými prostory, které mají i funkci schodiště do vestavěných pater.

Komentář klienta
„Nejlepší mi přišel moment, kdy uprostřed hotového bytu stál stavbyvedoucí, zasněně se rozhlížel a řekl: „Já se vám přiznám, že jsem si na začátku fakt nedokázal představit, že by to tu mohlo vypadat takhle.“

„Michal a jeho tým dokázali skvěle navnímat prostor – původně vybydlenou stísněnou ruinu, jejíž nákup se mi moje okolí snažilo rozmluvit. Teď je z ní světlý, vzdušný, vtipný a praktický byt, domyšlený do nejmenšího detailu.”

Autorská zpráva
Foto: Michal Rouha, Zuzana Hubená

Studio: momentura s.r.o.
Umístění projektu: Praha
Rok projektu: 2021
Rok dokončení: 2022
Užitná plocha: 49 m²

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*