Respektujeme paměť místa, a tak se v co největší míře snažíme zachovat charakter bytu. Dispozici citlivě adaptujeme pro potřeby obyvatel, zvláštní péči přitom věnujeme řemeslné repasi všech dochovaných původních prvků interiéru. Středobodem bytu se tak stává prostor velkoryse propojený s kuchyní a jídelnou pomocí původních dvoukřídlých dveří s přidaným nadsvětlíkem. Kuchyni s pokojíkem pro služku pak proměňujeme v ložnici se zázemím včetně vlastní šatny a koupelny.
Atmosféru třicátých let dokreslují i oblé linie a jemné pastelové tóny, které prostupují celým interiérem.
Autorská zpráva
Foto: edit! architects
Projekt pana Vostrackého sleduju už delší dobu, má opravdu cit pro funkční a zároveň estetické stavby. Tahle není výjimkou.
Takhle má vypadat spolupráce mezi architektem a investorem. Je fajn vidět, že to může fungovat i bez zbytečných komplikací.
Zkušenosti s HELUZ zdivem máme taky pozitivní. Oceňuju, že není potřeba další zateplení. Jednoduchost a efektivita v jednom.
Kdo ma na starost stavební dozor na stavbě sv.Barbora v Peci pod Sněžkou
Taková onyxová stěna, to by bylo něco. Podsvícená, jako by byla průsvitná ...