Bytové domy ve vnitrobloku Francouzská v Brně

(ČTK) – Brněnský magistrát vypsal architektonickou soutěž na revitalizaci vnitrobloku mezi ulicemi Francouzská, Bratislavská, Stará a Hvězdová. Objekty, které byly dříve využívané pro volnočasové aktivity a jako sklady, mají nahradit domy s byty určenými jako startovací pro mladé rodiny nebo pro seniory, vyplývá z Věstníku veřejných zakázek. Blok domů se má zároveň stát průchozím. Cílem je také vybudovat prostranství pro volnočasové aktivity, které zde chybí.

Vnitroblok je na území městské části Brno-střed a je součástí takzvaného brněnského Bronxu. Tato oblast uliční zástavby z přelomu 19. a 20. století prochází v posledním desetiletí rychlou stavební proměnou. Řadu starých domů město nebo soukromí investoři opravili, místo některých postavili domy nové. I nyní město počítá s demolicí některých budov. Postupně mají vzniknout tři domy s 85 byty. Primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL) dříve uvedl, že náklady se odhadují na 130 milionů korun.

O účast v soutěži mohou týmy architektů žádat do 4. září, 27. září se na místo půjdou podívat. Hodnotící porota poté 20. listopadu zasedne nad návrhy. Vítězný tým získá odměnu 300.000 korun, tři nejúspěšnější si tak odnesou 660.000 korun. V porotě zasednou architekti a zástupci města. Stavět by se mohlo začít příští rok.

Ve vnitrobloku vznikl před dvěma lety park Hvězdička, kde jsou dětská hřiště, hřiště na míčové sporty a nízkoprahové centrum.

Cena bytů v lokalitě postupně roste a jsou žádané, protože jsou pěšky dostupné z centra. Chybí zde však zeleň a další volnočasové vyžití.

Doplněno Stavbaweb:Informace o soutěži Bytové domy ve vnitrobloku Francouzská (Brno) najdete na stránkách ČKA. Soutěžní podmínky i podklady najdete také na stránkách města Brno.

Žádost o účast je nutn odevzdat do: 4. září 2017
Datum odevzdání soutěžních návrhů: 15.11.2017


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*