Bytový a obchodní komplex Eden, Brno – Královo Pole

Bytový a obchodní komplex Eden, Brno – Královo Pole
Objednatel: EDEN PROPERITY, spol. s r.o., Kalvodova 5, Brno 602 00
Celková cena 330 mil. Kč vč. DPH / I. etapa
Projekt: 2005 – 2006
Předpokládaný termín dokončení 2008 – I. etapa

29. září byl v Brně otevřen nejvyšší bytový a obchodní dům ve městě. Více než čtyřiapadesát metrů vysoký komplex Eden obsahuje 114 bytů, 12 obchodů a osm kanceláří. Ve dvou nejvyšších patrech se nachází velkoprostorový byt s vlastním bazénem, do dalších luxusních bytů se vchází přímo ze soukromých výtahů. V budově jsou ale i takzvané startovací byty, všechny jednotky jsou ale už obsazeny. ČTK to dnes řekl Jiří Maršálek, jednatel společnosti Properity, která byla investorem.Šestnáctipatrová budova v Purkyňově ulici se už stala sídlem největší ambulantní urologie v Česku, v přízemí je například také zubní ordinace nebo pobočka banky. „V těchto dnech začala také stavba druhé etapy, při které vznikne další sedmipatrové křídlo komplexu. Celkem tak bude Eden nabízet 160 bytů, 20 obchodů a 12 kanceláří. Náklady na obě etapy se pohybují kolem půl miliardy korun,“ řekl Maršálek. Levé křídlo má být dokončeno v září příštího roku.
Eden je také nejvyšší budovou v Brně postavenou po roce 1989. Dosud jí byl třiapadesát metrů vysoký M palác. Vůbec nejvyšší je zatím stále 74 metrů vysoká budova Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického.
V Brně se teď staví nebo připravuje ke stavbě několik výškových domů. Prvenství chce převzít zhruba o deset metrů vyšší AZ Tower, ve stejné části města by měla v příštím roce vyrůst také 80 metrů vysoká budova v areálu Spielberk Office Centra. V okolí tohoto administrativního komplexu by mělo vyrůst ještě několik dalších věžových domů. O několika se mluví v souvislosti s novým vlakovým nádražím, další vysoké domy budou u nedaleké Vaňkovky.

Zdroj: Zpráva ČTK, 29. 9. 2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*