Bytový dům a DEPO

Nově otevřený Design Port (DEPO) v pražských Holešovicích představí to nejlepší ze soudobé designové tvorby. Interiéru nového přístavu designu dala podobu Ivanka Kowalski. DEPO bude sloužit také jako prostor pro setkávání zájemců o design a architekturu z řad profesionálů i veřejnosti.
 
Polyfunkční dům, v němž se DEPO nachází, vyrostl pod taktovkou architekta Stanislava Fialy. Budova vyrostla na místě dvou činžovních domů, které byly strženy kvůli narušené statice po povodních v roce 2002. Novostavba pracuje s industriálním odkazem Holešovic, navíc byla obohacena zelení na terasách a balkonech. Popínavé rostliny porostou také ocelové sloupy a betonové pilíře.
 
První dvě podlaží propojuje schodiště, prorůstající skrz skleněnou fasádu až do zahrady vnitrobloku. Přirozeně tak vzniká pokračování výstavního prostoru s veřejným charakterem. Od třetího podlaží dům slouží k bydlení. Vzhledem k umístění na rušné ulici i s ohledem na charakter čtvrti zde architekt navrhl převážně menší byty vhodné pro mladší skupinu obyvatel.
 
Tisková zpráva

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Dům plný nápadů a vtipných detailů.

  2. Čtenář Stavbawebu says:

    Pod článkem je uveden rok Dokončení 2921 :-))) netušil jsem, jak ten čas letí a jsme o 900 let napřed.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*