Bytový dům MEANDER Rokytka

Praha 9-Vysočany, ul. Za Lidovým domem 2/86
Investor: Meander, s. r. o.
Autor: LILA — ARCHITEKTONICKÝ ATELIER, s. r. o./ Jan Lauda, Luboš Fiala
Projekt: 2004
dokončeno 12/2005
18 bytů, 16 parkovacích míst v suterénu, 4 venkovní stání
Navržený dům je volně stojící na pozemku v ulici Za Lidovým domem. Dům je čtyřpodlažní s ustoupeným 5.NP, plochou střechou a parkingem v suterénu. V domě je 18 bytových jednotek (1x garsonka, 3x 2+kk, 12x 3+KK, 2x 4+kk) V zásadě se jedná o modifikaci 3+kk a 2+kk vybouráním 1 příčky. Byty byly koncipovány jako startovní pro mladé rodiny se záměrem nepřekročit cenu 2 mil. za byt, která je pro většinu rodin s pomocí úvěru dostupná.
Kompozice domu je založena na gradaci centrálně umístěného schodiště a výškovém posunu o půl patra severní a jižní části objektu. Kompozice fasád vychází ze skladby elementárních nečleněných hmot rizalitů s horizontálním členěním, ostatních omítaných stěn a mohutné ukončující římsy.
Dispozičně je dům podélně i příčně zrcadlově symetrický se čtyřmi byty na podlaží. Byty v přízemí domu využívají přilehlou část pozemku jako soukromou zahradu. V posledním ustoupeném podlaží jsou navrženy pouze dva byty s terasami.
V rozšířeném suterénu je umístěno šestnáct parkovacích stání, sušárna a kotelna. Další čtyři parkovací stání jsou na pozemku v blízkosti vjezdu do garáže.


Publikováno ve Stavbě č. 5/2006

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*