Bytový dům TALO Kavalírka

Dům stojí v blokové zástavbě z 19. století – Praha 5 tak získala další developerský projekt s novými byty. Zaujme skandinávským designem, množstvím balkonů a lodžií. Vnitroblok zpříjemňují předzahrádky a upravená zeleň.
Projekt citlivě doplnil proluku na místě bývalé sodovkárny a využívá prvky, které odpovídají požadavkům na současné bydlení, zároveň respektuje původní vzhled lokality. Vytváří čtyři samostatné sekce propojené podzemní garáží s technologií parkovacích zakladačů. Do ulice Pod Kavalírkou směřují balkony a lodžie, do dvora jsou orientovány dvouúrovňové lofty s industriálními okny a s balkonem, z něhož lze sejít vřetenovým designovým schodištěm na předzahrádku.
Vnitroblok získal upravené předzahrádky, kde se střídají zatravněné i zpevněné plochy. Skandinávský design domu se nese ve světlých odstínech materiálů, které kontrastují s antracitovými zámečnickými prvky. Na uliční fasádě mají rezidenti možnost využít venkovní textilní rolety, jež dotvoří celkový barevný vjem domu. Společně se zelení pěstovanou na balkonech vznikne jedinečný vzhled stavby. 
Stavba má také unikátní systém parkovacích zakladačů. Systém Parklift efektivně umístí až 82 vozidel, takže zajistí dostatečné množství parkovacích stání pro rezidenty bez nutnosti vytvářet další suterénní podlaží.

Tisková zpráva

TALO Kavalírka soutěží o titul STAVBA ROKU 2018. Hlasovat pro tento projekt můžete během září na www.stavbaroku.cz.

Autor: Free Architects – Vilém Klvaňa, Karolína Záluská, Petr Záluský, Vojtěch Žižka
Projektant: NĚMEC POLÁK, spol. s r.o.
Dodavatel: Hinton, a.s.
Investor: YIT Stavo s. r. o.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*