Bytový dům Čtyřlístek

Čakovice získaly novou školku — v bytovém domě Čtyřlístek.

Mateřskou školu s kapacitou až 100 dětí tento týden slavnostně předá developerská společnost M&K DEVELOPMENT a.s. městské části Praha-Čakovice. Školka vznikla v přízemí na cca 900 m2 dokončeného bytového domu Čtyřlístek a provozovat ji bude městská část. S ohledem na komorní charakter Čtyřlístku — 36 bytových jednotek — jde o výjimečnou událost mezi developerskými projekty v Praze a okolí. „Koncepce bytového domu s mateřskou školkou klade nároky zejména na skloubení funkce bydlení a provozu mateřské školky. Jsme přesvědčení, že v bytovém domě Čtyřlístek se to podařilo splnit tak, aby se obě funkce doplňovaly, nikoliv narušovaly. Navíc vizuálně celý dům působí veseleji. Volba umístit mateřskou školku do přízemí Čtyřlístku vyplynula i z diskuze s městskou částí, kdy jsme  zjistili, že je nedostatek míst ve stávajících mateřských školách v místě,říká Martin Tichý z managementu M&K DEVELOPMENT, jež Čtyřlístek realizovala prostřednictvím projektové společnosti M&K Park, s. r. o.
Projekt vznikl díky dlouhodobě dobré spolupráci s MČ Čakovice. Oba subjekty řešily společně i takové záležitosti, jako bylo zajištění financování školky. Mateřskou školu Čakovice III., jak zní oficiální název, budou navštěvovat i děti obyvatel Čakovic také z jiných rezidenčních projektů v místě, jako je například soubor U Zámeckého parku. Společnost M&K DEVELOPMENT v Čakovicích realizuje vedle Čtyřlístku, do nějž se již stěhují první vlastníci, ještě bytový dům Kopretina, který bude dokončen letos na podzim. Celkem sedmdesát jednotek v obou objektech bylo vyprodáno během několika měsíců už v loňském roce. Více na www.bytycakovice.cz nebo www.mkdevelopment.cz.
Školka zapadá do konceptu Čtyřlístku jako kreativně pojaté rezidence se zelenými terasami. Děti upoutá nápaditě a hravě řešený parter, stejně jako francouzská okna propojující příjemný interiér se zelení v okolí školky. Ostatně barvy určují i vnitřní prostor školky, již tvoří čtyři barevně stylizované místnosti.
Mladé rodiny s dětmi i mladé páry, které rodinu teprve plánují, tvoří převažující část klientů v domech Čtyřlístek i Kopretina. Společnost M&K DEVELOPMENT této části zájemců vyšla vstříc mnohem vyšším podílem bytů 3kk a 4kk s podlažní plochou kolem 75, resp. 85 čtverečních metrů. Právě takto koncipované jednotky byly vyprodané jako první. Většina nových majitelů přivítala možnost bezplatného vyřízení Klientských změn. Stejně tak si mohli klienti v rámci standardu i nadstandardu vybrat ze široké škály povrchů podlah, obkladů, zařizovacích předmětů či maleb.
Čakovice kombinují svou historickou část s uměřenou novou výstavbou, perfektní občanskou vybavenost a infrastrukturu metropole se vzrostlou zelení, polnostmi a parky, jež městskou část obklopují. Společnost M&K DEVELOPMENT, chystající v Čakovicích další projekty, cílí na mladé rodiny, hledající cenově přijatelné bydlení v klidových zónách hlavního města, s dostupností centra ať už autem, vlakem nebo MHD. Dokonale obslouženy veřejnou dopravou jsou Čakovice i díky prodloužení trasy metra C do Letňan.

 

 

Tisková zpráva společnosti M&K Development, 26. 8. 2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*