Byty Malešice

Developer Sidi plánuje zahájit výstavbu ještě letos. Už v první etapě má vzniknout 290 bytů.
Autorem polyfunkčního areálu Byty Malešice je Casua.

Projekt Byty Malešice je rozdělen do dvou etap. V každé etapě realizujeme stavbu tří budov. Dokončení výstavby první, tzv. východní, etapy s 290 bytovými jednotkami je plánováno na první polovinu roku 2012.

1. etapa – 3 budovy (vchody A1, B1, B2, C1, C2, C3)
2. etapa – 3 budovy (vchody D1, E1, F1, F2, F3, F4)


Kompex je rozdělen na bytové domy (8 pater) a bytové veže (15-20 pater). Každá z budov bude, mimo bytové části, disponovat také částí nebytovou, tj. garážemi (377 parkovacích stání), umístěnými v suterénech, a sklepními prostory určenými pro potřeby budoucích rezidentů.

Jednotlivé domy budou mít zatravněné střechy, na nižších budovách vzniknou střešní zahrady. Všech šest věžáků bude mít do fasády zapuštěné dva vzrostlé stromy, které se stanou symbolem projektu Byty Malešice. K vnějším stěnám domů připevníme konstrukce, po kterých se budou popínat květiny několika druhů. Do zeleně budou také zahaleny vstupní haly budov, stejně jako obchodní promenáda v přízemí areálu.
Atrium projektu na sebe upozorní habrovou alejí s průhledem na vodní spirálu. Hned vedle vznikne trávník určený k posezení, květinové záhony a plně dokončené předzahrádky (pro majitele přízemních bytů).
Na balkóny bytů nainstalujeme jednotně vypadající truhlíky se zásobníky na vodu, které bezesporu zvýší udržitelnost zeleně, navíc za minimální asistence ze strany majitelů bytů.
Přímo v přízemí komplexu bude, nejen budoucím rezindentům, plně k dispozici obchodní promenáda.

Nosné konstrukce jsou navrženy jako železobetonové monolitické. Spodní stavba je řešena jako pilířový skelet s částečným založením na pilotách. Obvodová konstrukce je navržena jako vodostavební konstrukce bez dodatečné izolace proti vodě. Nadzemní objekty jsou řešené jako stěnové s kombinovaným směrem ukládání stropních desek. Vnitřní příčky jsou zděné z cihlových bloků, v suterénu je použito neomítaných betonových tvárnic.

Byty Malešice - zdroj Sidi

zdroj: www.bytymalesice.cz


Izraelci postaví v Praze-Malešicích nové byty za 1,8 mld. Kč
Praha 12. prosince (ČTK) – Výstavba zhruba 500 nových bytů v Praze-Malešicích bude stát developerskou firmu Sidi Prague přibližně 1,8 miliardy korun. ČTK to sdělil Martin Louda, ředitel mateřské společnosti Sidi Czech Republic, která je součástí izraelského realitního holdingu. Firma projekt s pozemkem získala nedávno od developera Sekyra Group.

Projekt v Malešicích zahrnuje čtyři věžáky a pět osmipodlažních domů. Stavba se uskuteční ve dvou etapách. Začít stavět chce developer ještě tento měsíc, konec stavebních prací plánuje na duben 2012.

Nejvyšší bytová věž bude mít v Malešicích 20 pater. "Pokud je mi známo, naše české normy mrakodrap zatím nedefinují. Tady v Malešicích se ale nepochybně jedná pouze o výškové obytné domy," uvedl hlavní architekt projektu Oleg Haman.

Bytové věžáky o 21 nadzemních patrech v současnosti v metropoli staví ve Stodůlkách také Central Group. Výškovou budovu s luxusními byty připravuje na Pankráci stavitel ECM Real Estate Investments. Jeho stavba má mít nad zemí 31 podlaží.

Sidi Czech vznikla v roce 2006 jako pobočka skupiny Sidi Investments. Ta je součástí izraelského holdingu B. Yair Building Corporation. V Izraeli společnost rozvíjí desítky projektů, byty v Malešicích mají být druhým projektem firmy v Česku. V hlavním městě už postavila bytový areál ve Stodůlkách.

Počet zahájených bytů v Česku se podle posledních čísel Českého statistického úřadu v říjnu propadl o 25,4 procenta na 2023 bytů. Počet zahájených bytů v rodinných domech meziročně poklesl o 23,8 procenta. Počet zahájených bytů v bytových domech vzrostl o 16,7 procenta. Podle analytiků může za růst hlavně nízká srovnávací základna z loňského roku.


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*