Byty na návsi

Nový bytový projekt po dokončení nabídne 31 nadstandardních bytů v Praze 10 – Dolních Měcholupech. Autorem originálně pojatého projektuje je jedna z nejvýraznějších osobností české architektonické scény posledních třiceti let architekt Jan Línek. Projekt v sobě spojuje prvky tradičně „vesnické“ s prvky moderní městské architektury.

Novostavba dvou bytových domů se nachází v historickém jádru Dolních Měcholup. Architektonický návrh respektuje stávající charakter zástavby, výškovou hladinu i strukturu veřejného prostranství, na kterou přímo navazuje.

Rukopis architekta Línka je patrný už v exteriéru staveb, u nichž zemitá, téměř cihlová barva fasády ladí se světlým dřevem oken a posuvných dřevěných žaluzií. Atypická okna doplňují originalitu celého projektu. Komorní rezidenční projekt je určen především těm zájemcům o nové bydlení, kteří hledají prostředí vesnické idyly, aniž by se přitom vzdali městského komfortu

Oba domy jsou jen třípodlažní. Mají přízemí s přímým výstupem z bytů na předzahrádky, první patro a obytné podkroví. Přestože jde o nízkopodlažní stavby, jsou všechny byty dostupné výtahem z garáží i přízemí. To u nás nebývá zvykem. Většina bytů má k dispozici balkon nebo terasu, v přízemí pak předzahrádku. Velké byty v horních patrech (4 + kk – 6 + kk) jsou řešeny převážně jako mezonetové. Obývací pokoj má netypicky větší světlou výšku, osvětlení zajišťují nejen velká okna, ale i světlíky v lomu střechy. V podzemním podlaží je navrženo 42 parkovacích míst, tedy více, než je počet bytů.

Náročným požadavkům luxusního charakteru bydlení odpovídá i navržený vysoký standard bytů včetně přípravy pro klimatizaci ve všech bytech. V koupelnách a na toaletách si lze vybírat z několika barevných variant velkoformátových obkladů, v obytných místnostech budou použity masivní dřevěné podlahy. S ohledem na detail byly vybrány i nadstandardní 210 centimetrů vysoké bezfalcové interiérové dveře s minimalistickou bílou lakovanou úpravou, vstupní dveře do obývacích pokojů budou celoskleněné.

www.bytynanavsi.cz

tisková zpráva, Stavbaweb

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*