Bývalá kasárna Brod v Příbrami by se mohla stát bytovou zónou

Fotogalerie ke článku (1)

bývalá kasárna Brod

bývalá kasárna Brod
Celá fotogalerie (1)

Bývalá kasárna Brod v Příbrami by se mohla přeměnit v bytovou zónu. O téměř šestihektarový areál, který město nabídlo k prodeji, projevily zájem dvě firmy. Jedna z nich tam chce vybudovat multifunkční obytný areál, druhá konkrétní záměr využití nepředložila, řekl dnes novinářům starosta Josef Řihák.

Zda město areál prodá a za kolik, rozhodnou podle něj zastupitelé na přelomu června a července. Do té doby se musí vyřešit napojení bývalých kasáren na plánovaný jihovýchodní obchvat města i splátkový kalendář, na němž zájemce o koupi trvá.

Kasárna město bezúplatně získalo od armády asi před třemi lety. Dosud nebylo jasné, co by v nich mělo vzniknout, hovořilo se o průmyslové zóně i bytech pro neplatiče. Přeměnit je na obytnou zónu by podle starosty bylo optimální. Kasárna se nacházejí v blízkosti lesoparku a i v jejich areálu je dost zeleně.

Město kromě kasáren získalo bezúplatně od armády předloni také 94 bytů v hodnotě 52 milionů korun. Neúspěšně se zatím uchází o tři bývalé administrativní vojenské budovy v městské části Zdaboř, které plánovalo přeměnit v byty a dům s pečovatelskou službou.

Neúspěšná byla také žádost Příbrami o bezúplatný převod bývalých kasáren Balonka, stát je po několika neúspěšných pokusech nakonec prodal za 21 milionů korun. Patnáctihektarový pozemek je v sousedství nynější desetihektarové průmyslové zóny, kterou o něj chtěla radnice rozšířit. Nový majitel jej nabídl za 44 milionů korun, město na to nepřistoupilo.

Zdroj: Zpráva ČTK 27.5.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*