Bývalý areál Milo v Olomouci se změní na multifunkční centrum

Fotogalerie ke článku (1)

Letecký pohled na areál Mila. Zdroj: Olomoucký deník

Letecký pohled na areál Mila. Zdroj: Olomoucký deník
Celá fotogalerie (1)

Bývalý závod zkrachovalé firmy Milo nedaleko historického jádra Olomouce se zřejmě změní na multifunkční areál, jehož součástí budou obchody, zábavní centrum, byty a kanceláře. Investice, která si vyžádá asi deset miliard korun, by měla být hotova do roku 2015. Investorem developerského projektu bude společný podnik holdingu ING Real Estate Development a Sekyra Group Real Estate. ČTK o tom informovaly společnosti v tiskové zprávě.

Investoři počítají s tím, že v místě nevyužívané továrny a jejím okolí, vybudují více než 200 000 metrů čtverečních nových ploch. Zhruba 40 procent z nich by mělo patřit nákupnímu a zábavnímu centru. Zbylou část společnosti chtějí využít pro domy se stovkami nových bytů, administrativu, pěší zóny, cyklostezky a zeleň.
V první fázi, která by měla skončit do roku 2010, v areálu vznikne podle informací investorů obchodní a zábavní centrum. Současně s ukončením první etapy by měla začít výstavba bytové a administrativní části. Projekt Olomouc Šantovka počítá také s obnovou místního chráněného biocentra a jeho zpřístupněním veřejnosti. Investoři také budou muset areál zbavit starých ekologických zátěží.
Podle studie, kterou si společnosti nechaly zpracovat, lze vzhledem k omezenému počtu ploch v centru města očekávat poptávku po nových obchodech, kancelářských prostorách a bydlení. Bývalý areál Milo se nachází asi pět minut pěší chůze od centra krajského města.
V bývalé továrně zkrachovalé firmy Milo se definitivně zastavil provoz v dubnu 2004, kdy společnost Setuza zahájila provoz nové linky na plnění rostlinných jedlých olejů ve své rafinerii na okraji města.
 
 
 
Zdroj: Zpráva ČTK, 19. listopadu 2007

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*