Campus Square

U nového univerzitního kampusu v Brně vzniklo obchodní centrum.

V těsném sousedství nového kampusu Masarykovy univerzity v Brně-Bohunicích včera zahájil činnost nový obchodní komplex Campus Square. Zahrnuje 50 provozoven na celkové ploše asi 22.000 metrů čtverečních. Soukromí investoři chtějí do komplexu přilákat nejen vysokoškolské studenty, ale také obyvatele lidnatých sídlišť Bohunice a Nový Lískovec, zaměstnance blízké Fakultní nemocnice Brno a pracovníky nového zemského archivu.

Masarykova univerzita, jejíž miliardový kampus rozpoutal stavební boom v této části Brna, vznik obchodního centra vítá. Studentům i vědcům přináší lepší zázemí a více možností stravování. „S něčím podobným se u kampusu počítalo od začátku, ale je to samozřejmě věc, které se musel ujmout soukromý investor, a ne univerzita,“ řekla ČTK mluvčí školy Tereza Fojtová.

Podle Fojtové škola zvažuje to, že v obchodním centru zřídí menzu pro zaměstnance a studenty. Jednání s majiteli komerčních ploch však zatím neskončila a není jasné, zda se plány uskuteční.

Nedaleko obchodního centra Campus Square začali stavebníci pracovat ještě na dvou kancelářských budovách. Podle developerů je možné, že v okolí v budoucnu vyrostou i další komerční plochy. Bude záležet na zájmu o kanceláře. Kvůli stavbám mezi Jihlavskou a Bítešskou ulicí vznikla též nová přístupová komunikace.

Lokalitu v Bohunicích v posledních letech výrazně oživil univerzitní kampus pro 5000 studentů a 750 vysokoškolských učitelů a výzkumníků, který se začal stavět v roce 2004. Celkové náklady přesáhnou pět miliard korun, dostavbu škola plánuje na rok 2010. Soukromé investice v okolí kampusu nejsou přesně vyčísleny.

Zdroj: Zpráva ČTK 20.11.2008

Doplněno Stavabweb:

Campus Square

Campus Square je součástí projektu The Campus, který zahrnuje kancelářský komplex Campus Science Park, nově postavené budovy Masarykovy univerzity, a mezinárodně uznávanou Fakultní nemocnici Brno. Campus Square slouží jako přirozené centrum rozrůstajících se městských částí Lískovec a Bohunice a spolu s Campus Science Parkem vytváří v Brně novou zajímavou městskou zónu.

Campus Square je projektem společnosti AIG/Lincoln.


Situační schema celého projektu The Campus naleznete zde.
Název: Brno Campus Square Lokalita: Brno-Bohunice Investor: Aig/Lincoln new project s.r.o Zhotovitel: Skanska CZ, závod Morava Projektant: A PLUS, s. r. o Vedoucí projektu: Martin Krumnikl Doba výstavby: listopad 2007 — listopad 2008
Zastavěná plocha: 21 000 m2 Obchodní plocha: 39 500 m2 Cena: 720 milionů korun

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*