Catalyst Architects: Keilberg Meadows/Klínovecké louky, Loučná pod Klínovcem

Praha 23. června 2011 – Projekt horských apartmánů s názvem Klínovecké louky (Klínovec Meadows) byl slavnostně zkolaudován.

První etapa výstavby horských apartmánů Klínovec Meadows byla dokončena. Projekt se buduje na pozemku o výměře 200 tis. m2 v obci Loučná pod Klínovcem, zhruba 200 metrů od dolní stanice lanovek lyžařského areálu „Skiareál Klínovec“. Ve své finální fázi projekt nabídne zájemcům celkem 40 apartmánů a 30 řadových domů. Z toho bylo v první etapě dokončeno 30 apartmánů a 10 řadových domů. Řadové domy, které obsahují mezonetové dvoupodlažní byty, jsou již všechny v první etapě prodány. K prodeji jsou tedy ještě nabízeny apartmány a studia. Samotný projekt je více než z poloviny pokryt finančními zdroji obou partnerů projektu. „Prvotní zájem Čechů a místních obyvatel nás nepřekvapil. V první etapě mají vždy o podobné projekty zájem lidé, kteří mají k místu vztah, ale zároveň si chtějí dopřát pohodlí se správnou nemovitosti,“ říká Vladimír Kropáček a jednoznačně tak potvrzuje, že renomované dánské architektonické studio Catalyst Architects, odvedlo skvělou práci. „Design vychází z moderního severského stylu, který se vyznačuje živými zelenými střechami, dřevěným obložením fasád a velkými prosklenými plochami,“ dodává Pavel Velebil.
Nicméně většina majitelů předpokládá, že bude kromě vlastní rekreace své byty dále pronajímat. O ubytování na Klínovci mají již tradičně zájem němečtí turisté a podle prvních reakcí se jim projekt velmi líbí. „Máme signály, že němečtí turisté, kteří na Klínovec opakovaně jezdí, sbírají informace o krátkodobých pronájmech bytů v projektu. Očekáváme tedy, že čerství majitelé budou moci realizovat dodatečné výnosy právě ve formě krátkodobých pronájmů,“ říká Pavel Velebil ze společnosti Tide reality. Podle jeho slov lze v sezóně byt o velikosti 1+kk pronajmout za cenu mezi 40 až 50 eury na noc. „Za zimní sezónu je tak reálné dosáhnout výnosu zhruba cca 120 000 Kč,“ podotýká Pavel Velebil.

Projekt realizuje společnost Keilberg Meadows, a. s., která je vlastněna firmami Brainstones International, a. s. a Medium Group, SE. Partnery v tomto projektu jsou Vladimír Kropáček, bývalý vlastník sítě módních obchodů s.Oliver v Čechách a na Slovensku, a dánský developer Christian Correll. Oba partneři spolu rozvíjejí podobné projekty ve Španělsku nebo Vietnamu. Developer chce v součinnosti s realitními kancelářemi zajišťovat i následný krátkodobý pronájem. Sloužit k tomu má i recepce, kterou budou obsluhovat zaměstnanci správcovské firmy a řešit přání a požadavky klientů.
www.klinovecmeadows.cz
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*