Cemix TetraCem

Cemix TetraCem je nová prémiová omítka, která se vyznačuje řadou inovativních funkcí. Mezi přední vlastnosti patří extrémní mechanická odolnost, perfektní prodyšnost, vysoká vodoodpudivost, stálost a čistota a velice snadná zpracovatelnost. Touto kombinací si zasloužila označení „pětihvězdičková omítka“.

Omítka Cemix TetraCem je určena pro novostavby i rekonstrukce, včetně sanačních systémů Cemix i zateplovacích systémů Cemixtherm. Díky inovativní receptuře se Cemix TetraCem vyznačuje mimořádnou životností a trvanlivostí. Ba co více, nová fasáda jako by vůbec nestárla.

Pevná a odolná
Vysokopevnostní skelná vlákna se velmi dobře pojí s vnitřní mikrostrukturou omítky a mají vliv na funkčnost její povrchové odolnosti. Ta je znásobena přítomností aramidových vláken, která se vyznačují vysokou pevností a tepelnou a chemickou odolností. V souvrství zateplovacího systému omítka spolehlivě překonává nahodilé mechanické namáhání, jako může být např. úder míče nebo opírání kol, a zvyšuje i odolnost proti poškození datlovitým ptactvem. Kombinace obou speciálních příměsí dlouhodobě napomáhá odolávat běžným výkyvům teplot, vystavení omítky vysokým teplotám na osluněných částech objektu či sání větru. Díky tomu je fasáda chráněna proti vzniku vlasových trhlin a lépe přenáší napětí vznikající v povrchové vrstvě zateplovacího systému. To vše přispívá k prodloužení životnosti fasády a stálosti jejího povrchu.

Vysoce paropropustná, přitom vodoodpudivá
Použitou kombinací pojivových složek disponuje omítka optimální mikrostrukturou, díky které dosahuje vynikající paropropustnosti a může volně „dýchat“. Tím je usnadněn odvod vlhkosti ze stavby, což příznivě ovlivňuje klima uvnitř budovy, ochranu stavebních konstrukcí i funkčnost zateplovacího systému. Zvýšená hydrofobita kapilár a hydrofilní charakter omítky na druhou stranu přispívá k optimální regulaci vlhkosti na jejím povrchu. Tím je omezena živná půda pro růst mikroorganismů a přirozenou cestou zajištěna odolnost jejího povrchu.

Omítka se samočisticím efektem
Dlouhodobou ochranu proti nežádoucím mikroorganismům zajišťují také nanočástice, které jsou aktivovány působením denního světla a rozkládají organické nečistoty na povrchu (tzv. fotokatalytický efekt). Tento proces přispívá k prodloužení estetické životnosti fasády a snížení nákladů na její údržbu. Omítka je proto obzvlášť vhodná do oblastí, které jsou emisně vysoce zatížené. Unikátní složení omítky bez použití biocidů poskytuje přirozenou ochranu proti tvorbě řas a plísní na povrchu a díky tomu je omítka šetrná vůči životnímu prostředí.

Novinka Cemix TetraCem přináší řadu uživatelských výhod pro investory, ale práci s ní ocení i řemeslníci. Vylepšená receptura omítky zajišťuje velmi dobrou zpracovatelnost. Nejnovější typ pojivové emulze společně s ostatními složkami omítky zajišťuje vyšší užitné vlastnosti a lepší propojení všech jejích složek. To významně ovlivňuje homogenitu celé hmoty. Finalizace omítky je lehčí a rychlejší než u běžných omítek a má pozitivní dopad na výslednou estetickou podobu fasády a strukturu omítky.

podle podkladů společnosti LB Cemix

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*