Central Kladno

Stavba obchodně-společenského centra Central Kladno, realizovaná developerskou skupinou Crestyl, se blíží do finále. Své první zákazníky centrum přivítá již na jaře příštího roku.

Projekt Central Kladno vznikal ve spolupráci s renomovanou architektonickou kanceláří Chapman Taylor. Central Kladno je navržen jako členitý objekt s moderními atraktivními prvky a zároveň bude citlivě navazovat na místní prostředí i na historickou fasádu původního domu. Architektonické zpracování vyhovuje náročným hygienickým kritériím a v nadstandardním rozsahu minimalizuje negativní dopady na své okolí, k tomu ve velké míře napomáhá i navržená fasáda s nadprůměrnou pohltivostí hluku. Z části přístupná střecha bude osázena extenzivní a intenzivní zelení, aby pro obyvatele okolních domů působila příjemným dojmem a zároveň aby zde vzniklo příjemné místo pro relaxaci. V souladu s požadavky rady místních občanských sdružení zabývajících se ochranou životního prostředí byl v zadní části traktu navržen biokoridor pro pobyt chráněných živočichů, včetně umístění ptačích budek na jižní a západní fasádě objektu.
Obchodní centrum Central Kladno přinese přibližně 26 000 m2 obchodní plochy, služeb a dále se zde nalézá velké fitness a wellness, zajímavostí bude 5D kino. Občerstvení nabídne food court s cca 170 místy. Největším lákadlem pro veřejnost bude bezpochyby velkolepá expozice LEGO® s názvem Galerie kostek zaměřená na cestování a architekturu, která bude první svého druhu v celé Evropě. Hlavním modelem bude několikametrová kopie pražského Hlavního nádraží s pohyblivými vlaky a vozy metra, doplní ho sedm dalších interaktivních modelů světových architektonických skvostů.

Obchodní centrum třetí generace se nachází v bezprostřední blízkosti středu města, v blízkosti magistrátu, Městského divadla či autobusového nádraží. Pohodlný přístup do 1. patra zajistí pěší lávka přes ulici Petra Bezruče, která navazuje na stávající pěší zónu. Přímo u vstupu do obchodního centra bude zřízená nová zastávka MHD.

Podle tiskové zprávy Crestyl a informací architektů, 16. prosince 2014

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*