Centrum Malešice – ByTy Malešice

Lidé, město a zeleň v symbióze. Tímto heslem jsme se řídili při návrhu projektu ByTy Malešice a vytvořili jsme nové přirozené centrum lokality. Vzniklo příjemné místo nejen pro nové majitele bytů navrhovaných domů, ale také pro stávající obyvatele Malešic. Architektonické řešení včetně barevnosti má podtrhnout odlišení nově navrhovaných domů od stávající zástavby sídliště. Důraz je kladen na použití zeleně, a to jak v parteru, tak na samotných budovách. Orámované stromy ve vyšších patrech jsou pak nejvýraznějším atributem celého projektu.
Casua

Centrum Malešice – ByTy Malešice
Ocenění za první etapu: stříbrná medaile z mezinárodního festivalu architektury Zodchestvo 2013 v Moskvě v kategorii Architektura pro život

adresa Praha 10 Počernická ulice
investor SIDI Prague, s.r.o.
autor Casua spol. s r. o.
studie 2010
projekt 2011-2012
realizace 2012 – 2015
foto Ondřej Polák
vizualizace Studio Horák

Polyfunkční komplex s převažující bytovou funkcí je rozdělen do dvou etap. V každé etapě realizujeme tři domy, z čehož vždy dva budou vysokopodlažní. Tyto věže jsou buď spojeny s nižšími bytovými domy a nebo stojí samostatně. Nejvyšší věž při Počernické ulici bude mít dvacet pater a stane se novou dominantou Malešic. První etapa s 290 bytovými jednotkami byla dokončena v květnu 2015. Počet bytů – 281.

Projekt je zasazen do části města, kde převažují čistě obytné funkce klidové zóny. Záměrem je vytvoření nového přirozeného centra Malešic. Z tohoto důvodu budou v parteru umístěny obchody, služby, restaurace a kavárny s předzahrádkami. Parter bude doplněn o další prvky městského mobiliáře jako jsou lavičky, dětské hřiště, fontána nebo květináče pro osazení stromů. Vznikne tak příjemné místo nejen pro obyvatele nově navrhovaných domů ale také pro stávající obyvatele Malešic.Související články:

Designérská soutěž: Navrhni haly pro ByTy Malešice 29.6.2012
ByTy Malešice 13.12.2010

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*