Centrum polymerních systémů UTB

Zlínská univerzita zahájila stavbu Centra polymerních systémů.  Autorem projektu je společnost PROJECT building s. r. o. v Brně. Generálním zhotovitelem stavby je na základě výsledků veřejné soutěže společnost Gemo Olomouc, spol. s r. o. Stavba má být podle plánů dokončena v říjnu 2014 (doplněno Stavbaweb).

Centrum polymerních systémů UTB
(ČTK) –
Univerzita Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně v pátek 19. dubna zahájila stavbu Centra polymerních systémů. Objekt vznikne v prostoru mezi ulicí Antonínova a třídou Tomáše Bati. Stavba výzkumného komplexu přijde na 330 milionů korun, speciální přístrojové vybavení bude stát asi 176 milionů korun, informoval dnes ČTK pracovník rektorátu Jan Malý. Celý projekt je financován z evropských dotací.

Centrum bude splňovat nejnovější podmínky pro výzkum polymerních systémů a využití posledních technologií. Pracovat v něm bude přes 120 výzkumných pracovníků z republiky i zahraničí. Předmětem výzkumu budou pokročilé polymerní systémy se schopností vytvářet originální struktury, například polymerní nanovlákna, materiály pro medicínské aplikace, biopolymery či inteligentní polymerní materiály.

"Výzkum polymerních materiálů má ve Zlíně dlouholetou tradici, a za tuto dobu jsme v jejich výzkumu dosáhli mezinárodní úrovně," uvedl rektor Petr Sáha.

Stavba by měla být dokončena příští rok v říjnu. Univerzita nyní dokončuje také laboratorní centrum technologické fakulty. Objekt za 527 milionů korun, v němž budou zejména speciální laboratoře s moderní technikou, se zaměří na výzkumnou činnost i na výuku v navazujících magisterských a doktorských studijních programech. V letošním roce by měla začít také stavba Vzdělávacího komplexu, který bude určen zejména pro výuku humanitních věd.

Na zlínské univerzitě v tomto akademickém roce studuje téměř 12.000 lidí, loni měla UTB 12.920 posluchačů. Do prvního ročníku loni nastoupilo 2940 studentů.

Centrum polymerních systémů UTB Centrum polymerních systémů UTB
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*