Ceny za zpracování pomníku TGM v Benešově u Prahy

Fotogalerie ke článku (2)

Helena Sequensová: Pomník TGM — dobrá reklama české státnosti

Helena Sequensová: Pomník TGM — dobrá reklama české státnosti

Helena Sequensová: Pomník TGM — dobrá reklama české státnosti

Helena Sequensová: Pomník TGM — dobrá reklama české státnosti
Celá fotogalerie (2)

Pomník na téma „Nohama na zemi, hlavou v oblacích“ v Benešově.

VŠUP. Ateliér Socha I vedený prof. Kurtem Gebauerem řešil pro náměstí T. G. Masaryka v Benešově u Prahy pomník na téma „Nohama na zemi, hlavou v oblacích“. K hodnocení řešení byl vyzván architekt Josef Pleskot, konzultant města Benešov u Prahy. Město má v budoucnu v plánu některý z návrhů realizovat. Hlavním organizátorem akce je Mgr. Tomáš Fassati (Muzeum umění a designu v Benešově u Prahy) .

První místo v soutěži získala Helena Sequensová, na druhém se umístila Barbora Maštrlová a o třetí pozici se dělí Barbora Krečířová s Michalem Kohútem.

Ceny budou taktéž předány ve čtvrtek 14. 2. v rámci akce v Limonádovém Joe.

1. místo
Helena Sequensová: Pomník TGM — dobrá reklama české státnosti:

Inspiračním zdrojem pro mou práci byly reklamní panely, city-lighty, které jsou běžnou součástí dnešní ulice. Dokáží zaujmout, pakliže zprostředkovávají zajímavou vizuální informaci. Vycházela jsem z klasického city-lightu, který jsem tvarově vyčistila a lehce naddimenzovala. Prostor mezi kovovým pozlaceným rámem je prázdný, až na siluetu zamyšleného Masaryka, opřeného ramenem o jednu stranu. Naskýtá se tu možnost splynutí s prostředím. Rám postavu ohraničuje, spoutává, stejně tak, jako ji chrání a povznáší. Je to zjevná paralela k národnímu vnímání této osobnosti jež je velmi často redukována pouze na pojem, glorifikovaný, vyňatý ze souvislostí, kterého si velmi vážíme, ale už nejsme nuceni o něm hlouběji přemýšlet. Tomáš Garrigue Masaryk byl kosmopolitní osobnost, filosof, je dobrou reklamou české státnosti.

Umístění do prostoru náměstí (200x130x20 cm) provedení - tisk na skle, kov

Zdroj: TZ VŠUPZadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*