Cincinnati bude mít mrakodrap inspirovaný Dianiným diadémem

Fotogalerie ke článku (3)

Vizualizace

Vizualizace

Inspirace

Inspirace

Gyo Obata

Gyo Obata
Celá fotogalerie (3)

Nový mrakodrap inspirovaný diadémem, který zdobil britskou princeznu Dianu, bude mít zřejmě brzy americké město Cincinnati, přezdívané Queen City.

Architekt Gyo Obata listoval knížkami v knihkupectví, když mu najednou padl do oka snímek Diany s diadémem ve vlasech, vysvětlil projektový manažer stavitelské firmy HOK Joe Robertson. „To je perfektní, pomyslel si prý architekt, ta budova bude korunní klenot." Navrhovaná nová čtyřicetipatrová budova Great American Insurance Building bude mít skleněnou a hliníkovou fasádu a plochu asi 74 322 čtverečních metrů. Její stavba by měla začít na jaře 2008.    

 

Zdroj: Zpráva ČTK, 27. 12. 2007  

 

Doplněno stavbawebem: Kancelář HOK byla založena v roce 1955 Georgem Hellmuthem, Gyo Obatou a Georgem Kassabaumem. Hellmuth, Obata + Kassabaum je největší světová architektonická kancelář s více než 2500 zaměstnanci ve 26 kancelářích ve čtyřech světadílech. Hlavní sídlo má v St. Louis.
Obata je architektem nové budovy pojišťovny Great American Insurance na Queen City Square v Cincinnati.
HOK projektoval např. National Air & Space Museum nebo Centrum Stevena F. Udvar-Hazy v Chantilly, Va., což je zatím poslední fáze Smithsonianova původního National Air & Space Museum na washingtonském Mallu, které bylo otevřeno v roce 1976 a bylo navrženo rovněž kanceláří HOK.

Pramen: The Enquirer

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*