City Gate v Bratislavě

Fotogalerie ke článku (1)

City Gate

City Gate
Celá fotogalerie (1)

Hlavními architekty projektu jsou Martin Kusý a Pavol Paňák ze studia BKPŠ Architekti.

Orco v centru Bratislavy — City Gate

Orco Property Group představuje první víceúčelový projekt City Gate v centru Bratislavy.

Budova City Gate se nachází v samém srdci města na náměstí SNP mezi ulicemi Gorkého a Laurinská a již více než 60 let spoluvytváří vzhled jednoho z nejznámějších bratislavských náměstí. V 40. letech minulého století ji ve funkcionalistickém stylu navrhli renomovaní architekti Eugen Kramár a Štefan Lukačovič. Orco se rozhodlo objekt proměnit v moderní víceúčelový projekt kombinující luxusní bydlení a nákupní galerii. Obě tyto složky budou splňovat nejvyšší nároky maloobchodních klientů i budoucích rezidentů. Po dokončení rekonstrukce se City Gate stane symbolem pulzujícího centra Bratislavy.

V přízemí a prvním patře budovy je vyhrazen prostor pro nákupní galerii. Návštěvníci budou mít možnost vybrat si z těch nejlepších světových značek v oblasti módy a kosmetiky, které zatím na slovenském trhu chyběly a také si odpočinout v jedné ze stylových kaváren. V suterénu a podzemním podlaží bude umístěno špičkové wellness centrum s moderním zařízením, které bude sloužit jako ideální místo pro relaxaci po náročném pracovním dnu. K dispozici bude téměř 4 000 m² komerčních prostor. 

V podlažích nad obchodní galerií vznikne 46 luxusních bytů rozkládajících se na ploše
5 100 m². Design interiérů je navržen v souladu s původním stylem v kombinaci s nejmodernějšími technologiemi a vysoce kvalitními materiály. Jednotlivé byty budou rozděleny do tří kategorií - minimalistické, kosmopolitní a metropolitní, z nichž každá bude originální a bude se vyznačovat charakteristickými designérskými přednostmi. Minimalistický styl nabídne sofistikovaná architektonická řešení spolu s jednoduchým, ale vysoce kvalitním nábytkem zdůrazňujícím účel využití. Kosmopolitní kategorii bude reprezentovat byt ve stylu 30. let minulého století připomínající projekty Le Corbusiera. Metropolitní interiér, využívající exkluzivní materiály a zlaté doplňky, lze považovat za naprostý designérský drahokam a symbol luxusního bydlení. Jedná se o unikátní rezidenční koncept, který splňuje nejvyšší požadavky na moderní a kvalitní bydlení přímo v centru evropského hlavního města.

Rekonstrukce objektu byla zahájena v lednu tohoto roku a dokončení se plánuje na začátek roku 2009. Hlavními architekty projektu jsou Martin Kusý a Pavol Paňák ze studia BKPŠ Architekti. Design interiérů bytových prostor má na starosti ateliér Cakov-Makara. Celkové investiční náklady se odhadují na 42 milionů EUR.

„Jen těžko bychom hledali vhodnější místo pro projekt tohoto druhu. Náměstí Slovenského národního povstání patří k nejfrekventovanějším a nejoblíbenějším místům v Bratislavě a my se díky City Gate můžeme podílet na vytváření jeho budoucí podoby a atmosféry,“ řekla Lucia Švecová, ředitelka slovenské pobočky Orco Property Group.

„City Gate reprezentuje nejvyšší rezidenční standard, jaký je v současnosti na Bratislavském trhu k dispozici. Po dokončení se stane symbolem možností Orco Property Group a inspirací pro všechny ostatní v developerském sektoru,“ řekl Jason Cahill, ředitel prodeje Orco Property Group pro Českou republiku a Slovensko.

Zdroj: TZ Orco Property Group, Best Communications

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*