City Visions Europe — výzva k účasti

Berlage Institute Rotterdam a Centre for Central European Architecture spoluorganizují projekt City Visions Europe, který probíhá od podzimu 2008 do jara 2010 v Mechelenu, Bordeaux, Košicích a Plzni. Je zaměřený na roli architektonické teorie a uvažování o architektuře ve vztahu k vývoji evropského města a ve světle současné tendence k zevšeobecňující a globální architektuře měst se soustřeďuje na jeho specifické otázky. Osm vybraných architektonických studií pod vedením výzkumného týmu BI-CARD Rotterdam vytvoří perspektivy možného urbanistického vývoje čtyř sledovaných měst. Prostřednictvím série workshopů si členové těchto studií budou vyměňovat zkušenosti s domácími a zahraničními odborníky, politiky a obyvateli měst. Každá z vybraných architektonických kanceláří bude zpracovávat dvě města včetně města ze svého vlastního regionu.

Architektonická studia, která mají zájem zapojit se do projektu, se mohou přihlásit do 18. února 2009 na adresu vos@berlage-institute.nl.
Přihláška v anglickém či německém jazyce ve formátu pdf musí obsahovat:

          motivační dopis,
          prezentaci vlastního architektonického studia (kontaktní údaje, seznam spolupracovníků, seznam projektů, profil studia),
          výběr z projektů či realizací, které se vztahují k urbanismu nebo architektonickému výzkumu.  
Honorář pro architektonická studia je omezený částkou 8 000 eur, zajištěno je pokrytí cestovních nákladů a výroby materiálů prezentujících výsledky. Více informací na: www.berlage-institute.nl nebo www.ccea.cz.


Pramen: Luba Hédlová, CCEA, leden 2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*