City West — část administrativní čtvrti Západního Města je zkolaudována

Fotogalerie ke článku (1)

Západní Město - Diamant

Západní Město - Diamant
Celá fotogalerie (1)

Urbanistický koncept nové čtvrti vypracoval atelier AHK architekti.

Praha, 19. ledna 2009 — FINEP dokončil kolaudaci prvních objektů City West, moderního administrativního centra, které nabídne 100 000 m2 kanceláří a obchodů. City West je součástí první etapy Západního Města, projektu plnohodnotné městské čtvrti v těsném sousedství pražských Stodůlek.

„City West nabízí nejvyšší standard kancelářských budov za přijatelné ceny. Díky tomu je nyní v kolaudovaných budovách pronajato více než 70 procent všech ploch a další jednání s nájemci neustále probíhají. Řadu společností zaujala možnost mít kanceláře mimo drahé centrum města, a přitom na snadno dostupném místě,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel FINEP Holding, SE.

City West je atraktivním místem také pro obchody a služby, které budou v administrativním komplexu sídlit. „Už nyní je jasné, že v City West bude restaurace, fitness centrum, kadeřnictví, prodejna potravin a řada menších drobných prodejen. Obchodníci oceňují zejména to, že administrativní centrum společně s rezidenční Britskou čtvrtí zajistí velmi zajímavou klientelu po celý den,“ uvádí Petra Kopecká, tisková mluvčí společnosti FINEP.

City West dnes nabízí 50 000 m2 pronajímatelné plochy, do roku 2014 počet metrů vzroste na dvojnásobek. Největším nájemcem administrativní části je společnost Siemens, která bude mít v dominantě Západního Města, v desetipodlažní budově ve tvaru diamantu svoji českou centrálu. Diamant doplňují pětipodlažní administrativní budovy ve tvaru písmene H se zelenými klidovými zónami uvnitř vnitrobloků. „Moderně navržené kanceláře vyhovují individuálním požadavkům jednotlivých nájemců. Při jejich výstavbě jsme kladli důraz především na snadné přizpůsobení prostor na míru. Díky tomu snadno vyhovíme různorodým požadavkům malých firem i nadnárodních společností,“ dodává Tomáš Coufal, manažer projektu ze společnosti FINEP.

Rezidenční komplex Britská Čtvrť

Britskou čtvrť tvoří tři bytové domy celkem s 298 unikátními byty v dispozicích od 1+kk o rozloze 31m2 až po 4+kk o rozloze 110m2. Každý byt disponuje vlastní terasou, balkonem nebo předzahrádkou. Ve vybavení je patrný posun k luxusnějšímu řešení se zaměřením na design, přesto zůstávají byty cenově dostupné — od 43.000 Kč/m2 (bez DPH).

Západní Město — Fáze I
City West a Britská Čtvrť jsou součástí první fáze Západního Města. Společně s nimi v této fázi vznikne také Rezidence City, Centrální náměstí a park s navazujícími relaxačními zónami. Fáze I bude dokončena v roce 2014 a disponuje rozlohou 14 hektarů. Po dokončení Fáze I nabídne Západní Město 100 000m2 pronajímatelných ploch, 40 000 m2 bytových ploch a 75 000 m2 zeleně. Celková investice do první fáze dosáhne 6 miliard korun.

Západní Město — obecné informace
Západní Město spojuje výhody bydlení v klidové části města s výhodami života v centru metropole. Díky vlastní stanici metra trvá cesta na Václavské náměstí pouhých 20 minut. Poloha na západním okraji Prahy přináší obyvatelům čerstvý, smogem velkoměsta nepoznamenaný vzduch. Obyvatelé budou mít, kromě vlastní infrastruktury a služeb, také velmi dobře dostupné služby nákupní zóny Zličín. Kvalitu bydlení významně navyšuje také to, že směrem na jih a západ se Západní Město otevírá do volné přírody. Projekt tak splňuje všechny požadavky na kvalitní bydlení: je dobře dopravně dostupný, má výbornou občanskou vybavenost včetně široké sítě služeb a je zasazen do čistého prostředí v těsném sousedství přírody.

Zdroj: TZ FINEP, Ogilvy Public Relations, 19.1.2010

Související články:
Západní Město

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*