místo: Nadace ABF, Václavské nám. 31, Praha 1, ON-LINE: https://youtu.be/m9zm4ihUfFU
datum: pondělí 17. 5. 2021 od 15.00 – 17.00 hod.
Odborným garantem cyklu diskusí je Nadace ABF, MPO a ČAS.
Moderuje:
Jaroslav Nechyba, ředitel odboru Koncepce BIM, Česká agentura pro standardizaci
Panelisté:
Ing. Štěpánka Tomanová, externí expert ČAS
Vystudovala obor systémového inženýrství, který v sobě zahrnoval nejen oblasti informačních technologií, ale také základy různých oborů spojených s výstavbou. Po studiích se orientovala na spolupráci s norskou firmou Data Design System, která se věnuje vývoji software pro navrhování pozemních staveb a TZB. Stála u založení společností Callida, Walinger s.r.o. a CAD-BIM s.r.o., ve které v současnosti působí, byla jedním ze zakládajících členů spolku czBIM. Ve své činnosti vystřídala orientaci na spolupráci s několika profesemi projektantů, od pozemních staveb, přes interiérové vybavení, až po TZB. Zabývá se lokalizacemi software a technických norem, podporou a školením uživatelů. Od roku 2011 se věnuje technické normalizaci pro oblast BIM, je členkou mezinárodních skupin organizací pro technickou normalizaci ISO/TC59/SC13 a CEN/TC442.
Ing. Petr Beier, vedoucí útvaru Realizace výstavby ČEZ, a.s.
Absolvoval v roce 2006 Fakultu stavební ČVUT v Praze. Po ukončení studií nastoupil do Skupiny ČEZ, kde na pozici specialisty zajišťoval povolovací procesy (EIA, IPPC, ÚŘ, SP) na projektech výstavby paroplynových elektráren (CCGT) v Bulharsku a Polsku. Následně se podílel na přípravě výstavby JE v lokalitě Temelín (v útvaru povolování, následně útvaru realizace). V současnosti je členem týmu připravující výstavbu JE v lokalitě Dukovany (v útvaru stavební inženýring).
Ing. Ondřej Budík, projektový ředitel HBH Projekt spol. s r.o.
Absolvent Fakulty stavební VUT v Brně. Od dob studií působí ve společnosti HBH Projekt, nezávislé projekční a konzultačních kanceláři se zaměřením na liniové stavby. Přibližně od roku 2011 se ve firmě zabývá projektovým řízením a digitalizací, poslední roky pak intenzivně i BIMem. První praktický zájem o BIM datuje přibližně k roku 2016, kdy představy o BIM u liniových staveb začaly opouštět laboratorní prostředí. V současnosti působí také jako místopředseda TRT pro BIM pod SFDI a předseda odborné komise pro BIM pod CACE.
Karel Vonka, vedoucí odboru BIM a Digitalizace pro ČR a SK, STRABAG a.s.
Je již 24 let zaměstnán u společností koncernu STRABAG SE na různých pracovních pozicích od mistra stavební výroby, specialistu na kalkulace a controlling, procesního specialistu až po aktuálně vedoucího oboru BIM a Digitalizace pro ČR a SK. Se zkušenostmi z přípravy a výstavby velkých i malých infrastrukturních projektů v ČR a SR a zavádění a vývoje korporátních systémů pro řízení stavební výroby a podnikové komunikace v rámci koncernu STRABAG SE.
podle podkladů pořadatele
O tom trojskle nepochybuji. Na to jsem rozhodnutý na 100%, aspoň v tom mám jasno na začátek. Ale vypadá to…
To tlumení zvuku je tam docela slušné, co tak koukám.
I to byl důvod, proč jsme si na stavbu domu vybrali právě cihly Heluz. Jasně, šlo hlavně o ty technické…
Petr Vybrali jsme ho hlavně kvůli lepší tepelné izolaci – v zimě je u oken znatelně tepleji a v létě…
Je fajn vidět, že společnost HELUZ IZOS nabízí nejen širokou škálu izolačního zasklení, ale také nástroje, které usnadňují výběr —…