Co s dětským pokojem až děti vyletí z hnízda?

Syndrom prázdného hnízda postihuje většinu rodičů okolo padesátky. Tedy v době, kdy se jejich děti už definitivně vystěhovaly z domu. Najednou nastala zvláštní situace. Je tu prázdný pokoj, který ztratil svůj účel. Rodiče nechávají místnost po dětech napospas. Je to však pro ně optimální řešení?

Možná z nostalgie nebo lenosti se nepoužívané místnosti nechávají bez povšimnutí tak dlouho, dokud je v bytě na všechno dost prostoru. Jakmile už ale není kam uložit třeba zavařovací sklenice, dostanou se ke slovu i úprava dětských pokojů. Přinejlepším se z nich pak stanou konkurenti sklepů a půdy.
 
Pronájem anebo rekonstrukce je vhodným řešením
Jak vyplynulo z nedávného průzkumu, tak jen třetina Čechů využije dětský pokoj pro praktické účely. Zbylé dvě třetiny uchovávají bývalý pokoj dítěte jako „svatyni“ a často ho nechávají ve stejném stavu z prostého důvodu – co kdyby se chtěl/a někdy vrátit?
Jednou ale přijde čas, kdy se rodiče musí vzdát své nostalgie. Dětské pokoje se dají přece využít i jinak. Pokud měl váš syn nebo dcera pokoj velký alespoň pro dvě osoby, vyplatí se vám místnost pronajímat třeba studentům. Ti už se dávno nechystají na koleje, ale hledají bydlení na privátech a možná právě v místnosti, kterou nabízíte.
Pokoj po dětech lze také rekonstruovat. Sice to není tak lukrativní, ale místnost může do budoucna sloužit vnoučatům, prababičce nebo hostům. Pro dobrý pocit je rozhodně lepší využít dětský pokoj jako plnohodnotnou místnost než jako odkladiště nadbytečných věcí. Přestavba pokoje nakonec bude jako balzám pro vaši duši. Konečně postavíte posilovnu, o které jste vždy snili, anebo připravíte pokojíček pro svoje budoucí vnoučata!

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*