Cooking Sections: The Empire Remains Shop

KDY: 7. března 2019, od 19:00 hod
KDE: Galerie VI PER, Vítkova 2, Praha 8

“Empire shops” (Obchody s imperiálním zbožím) vznikly poprvé v Londýně ve 20. letech 20. století s cílem naučit Brity jíst potraviny dovážené z kolonií a zámořských teritorií. Žádný z těchto obchodů sice nebyl nikdy otevřen, ale jejich úkolem bylo zpřístupnit produkty, které na britských ostrovech nebyly dříve k dostání: australské sultánky, palestinské pomeranče, zanzibarský hřebíček či jamajský rum. Projekt „The Empire Remains Shop” (Obchod se zůstatkovým imperiálním zbožím) se zamýšlí nad možnostmi a důsledky prodávání produktů z míst, které dnes z britského impéria zbývají.

Kniha The Empire Remains Shop shrnuje a rozvíjí kritický program veřejné instalace a navazujících diskusí, performance, večeří, instalací a projekcí, které se konaly na podzim roku 2016 v prostorách 91-93 Baker Street v Londýně. Každý z příspěvků měl za námět potraviny jako prostředek odhalování stop nových geografií napříč přítomností i budoucností našeho postkoloniálního světa. The Empire Remains Shop je strukturován jako smlouva o frančíze a představuje některé z krajin, představ, ekonomik a estetik, které budoucí kopie obchodu budou potřebovat, aby se myšlenkově dostaly skrz politické kontrastruktury k hyper-globalizovanému světu, ve kterém jsou zdroje lépe distribuovány.

Cooking Sections (Daniel Fernández Pascual & Alon Schwabe) je londýnská dvojice zabývající se realizacemi v prostoru. Vznikla za účelem zkoumání systémů, které formují náš svět skrze jídlo. Používají instalace, performance, mapování a videa, aby svou činností, založenou na výzkumu, prozkoumávali překryvy mezi výtvarným uměním, architekturou a geopolitikou. Cooking Sections roku 2014 vystavovali v pavilonu Spojených států na architektonickém bienále v Benátkách. Jejich práci bylo také možno vidět na Manifesta 12 v Palermu, v Lafayette Anticipations v Paříži, na 13. bienále ve Šardžá a v galerii Serpentine v Londýně. V současné době je k vidění jejich výstava OFFSETTED v Arthur Ross Architecture Gallery na Kolumbijské univerzitě v New Yorku. Nedávno byli vybráni do užší nominace na cenu 2019 Future Generation Art Prize a na Visible Award. V současnosti vedou ateliér na Royal College of Art School of Architecture v Londýně.

Více na cooking-sections.com.

Galerie VI PER
vipergallery.org

podle podkladů pořadatele

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*