Corso Court

Autorem projektu administrativní budovy Corso Court v Karlíně je katalánská kancelář RBTA architekta Ricarda Bofilla. Na projektu spolupracovala i společnost Casua. Objekt navazuje na již dokončenou budovu Corso IIA z roku 2008 a je součástí urbanistického celku CORSO KARLÍN z roku 2000 (doplněno Stavbaweb).Skanska bude sídlit v jednom místě, obsadí kanceláře v Karlíně

(ČTK) – Stavební skupina Skanska, která má v Česku tři organizace, přestěhuje všechny do jednoho objektu. Od příštího roku budou sídlit v areálu Corso Court v Karlíně, řekl novinářům statutární ředitel Skansky v ČR a SR Dan Ťok. Tento týden byl položen základní kámen komplexu.

Právě v tomto administrativním projektu má stavební skupina po dokončení plánovaném na podzim 2015 zabrat až 50 procent ze 17.000 metrů čtverečních plochy. Zbytek chce zaplnit dalšími nájemci. Šestipatrová budova Corso Court v Karlíně kromě kanceláří nabídne v prvním patře také menší prostory pro obchody a restauraci.

Velký důraz Skanska klade na venkovní zahradní prostory, jejichž součástí budou i šachové stolky. Autorem stavby kombinující sklo, ocel a obloukové prvky je katalánský architekt Ricardo Bofill. Budova bude usilovat o ziskání certifikátu ekologicky šetrné stavby LEED Gold.

Skupina Skanska v Česku zahrnuje společnosti Skanska, Skanska Reality a Skanska Property Czech Republic. Celá skupina se loni kvůli odpisu aktiv propadla do ztráty 888 milionů korun, o rok dříve měla zisk po zdanění 357 milionů korun. Podle společnosti hospodářský výsledek ovlivnilo také to, že manažeři jedné z divizí údajně účetně zkreslovali výsledky. Skansce loni meziročně klesly i tržby ze stavební činnosti, a to o 23 procent na 12,4 miliardy korun.

Nedávno se k sestěhování všech svých divizí do jedné budovy rozhodl i konkurenční Metrostav. Také ten si nové sídlo postavil sám, hned vedle stávající centrály v pražské Libni. Starou budovu nyní obývá dceřiná společnost Subterra.Doplněno Stavbaweb:
Společnost Skanska Property Czech Republic zahájila spekulativní výstavbu nové kancelářské budovy Corso Court v Praze 8 – Karlíně na konci listopadu 2013. Po dokončení v červenci 2015 nabídne budova přibližně 17 000 m2 moderních a efektivních kancelářských prostor. Budova je navržena proslulým katalánským architektem Ricardem Bofillem a usiluje o získání LEED certifikátu na úrovni Gold.
Bofill se svým týmem začlenil do projektu moderní architektonické prvky, jako jsou například visuté zasedací místnosti, jež vyčnívají z bočních stěn do vnitřního prostoru atria. „Corso Court kombinuje sklo, ocel a obloukové prvky, typické znaky Bofillových staveb. Díky prosklené fasádě je interiér velmi světlý a vzdušný,“ říká Václav Matoušek, projektový manažer Corso Court.
Na Corso Court bude aplikováno mnoho šetrných řešení pro minimalizaci ekologické stopy budovy a významné snížení jejích provozních nákladů. Budova bude mít vysoce výkonnou fasádu s bohatým přísunem denního světla, energeticky účinný koncept vytápění, větrání a chlazení a stejně jako u dalších projektů společnosti Skanska byl i zde kladen velký důraz na kvalitu vnitřního prostředí budovy.
zdroj: TZ Skanska, 18.1.2014
vizualizace: CASUA

Ricardo Bofill 


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*