Ústav stavitelství I srdečně zve všechny zájemce na přednášku
hostujícího profesora Mirko Bauma o komuně architektů v Liberci, školce
SIAL:
Mirko Baum – O včelách a šroubech: Školka SIAL
KDY: 4. března. 2020, 18:00 hod
KDE: FA ČVUT, posluchárna 155 – Gočár
Zároveň zveme všechny zájemce na přednáškový cyklus Iron Mad
KDE: Fakulta architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6, v přednáškovém sále Gočár – č. 155
• 25. 3. 2020 IRON MAD, světci – blázni – hazardéři: Konstrukce na přelomu epoch – část první
• 15. 4. 2020 IRON MAD, světci – blázni – hazardéři: Konstrukce na přelomu epoch – část druhá
• 6. 5. 2020 IRON MAD, světci – blázni – hazardéři: Konstrukce na přelomu epoch – část třetí
• 27. 5. 2020 IRON MAD, světci – blázni – hazardéři: Konstrukce na přelomu epoch – část čtvrtá
Možnost vyrobit litinu, železo a ocel průmyslovým způsobem změnila svět. Masová výroba a cenová dostupnost těchto materiálů znamenaly od konce 18. století nejen nové formy práce, ale i radikální přerod společnosti a jejího jak estetického, tak i ekonomicko-politického myšlení.
Cyklus čtyř veřejně přístupných a na sebe navazujících přednášek je poctou konstruktérům Prvního průmyslového období a pohledem na vliv jejich práce na inženýrskou práci současnosti. Budou probíhat v češtině. Každá přednáška trvá 90 minut, poté navazuje prostor pro debatu
Přednášek je možné se zúčastnit jednotlivě nebo absolvovat celý přednáškový cyklus jako workshop za 2 kredity pro studenty programu Architektura a urbanismus na FA ČVUT.
Přednášky jsou otevřené široké veřejnosti.
podle podkladů pořadatele















zajímavá stavba, která ukazuje, jak může moderní bytová výstavba dobře pracovat s terénem i celkovým řešením..
Tak tahle chata mě vrátila do dětství. Stavbu vymyslel můj otec, který ani nebyl stavař, ale strojař. Ze 6 m…
Z venku hezké. Půdorysy by nebyly?
To je ale hnus, naprosto zničená stavba, za tohle doufám jednoho dne půjde někdo sedět.
Takže ploty z tújí vyšly z módy a místo nich přichází bambus?