Fotogalerie ke článku (1)
Přednášky off_city. Plakát
Cyklus přednášek offcity_architekti představí několik výrazných současných českých architektů. Výběr osobností není náhodný, jde o externí pohled mimopardubických architektů, kteří mají osobní zkušenost se vstupem do tohoto města, a jejich práce je zároveň ukázkou současné architektury, která překračuje regionální měřítko.
Prezentace architektů a architektonických studií by neměly být zaměřeny pouze na pardubické projekty a realizace, ale měly by prezentovat, přístup architekta k veřejného prostoru, městskému prostředí.
Přednášky jsou realizovány v rámci projektu offcity 09, který mimo jiné vytváří subjektivní vrstvy mapy města Pardubic, které vstřebávají pohledy „zevnitř“ a „zvenčí“ města.
První část cyklu přednášek
14.04. 2009 v 19h Jaromír Walter
15.05. 2009 v 19h Petr Hrůša
09.06. 2009 v 19h Pinkas Žalský architekti
Druhá část přednášek v září a říjnu 2009:
CUBOID architekti
Kuba Pilař architekti
Přednášky se konají v Divadle 29, Anežky České, Pardubice / vstup 40Kč
Pořádá o.s. Terra Madoda v rámci projektu OFFCITY 09. Tento projekt je realizován za podpory statutárního města Pardubice a Nadace české architektury.
Více informací na www.projekt.offcity.cz











V rámci Prahy jde o jednu z nejhlučnějších lokalit, které lze v centru najít. ideální pro drahé kanceláře a bydlení.…
Nejvíce mě oslovila stavba – Továrna v Pardubicích, a myslel jsem to spíše designově, že se mi některé ty stavby…
Které konkrétně a proč?
Hm, některé stavby jsou brutální...
Skvělé čtení! Je skvělé vidět, jak se stavebnictví posouvá a jak se klade důraz na inovace a udržitelnost. Těším se,…