Britský architekt David Chipperfield bude řídit program výstav a dalších souvisejících akcí architektonického bienále v Benátkách v příštím roce. Je vůbec prvním britským architektem pozvaným do role kurátora benátského beinále.
Chipperfield má jen osm měsíců na rozhodnutí o tématu bienále a na celkovou přípravu největší architektonické výstavy na světě. Alex de Rijke, nově jmenovaný děkan architektury na Royal College of Art, prohlásil: „Někdo s takovým intelektuálním kalibrem bude na výzvu reagovat. Ani ho nenapadne využít to jako příležitost prosadit vlastní architekturu. Určitě zformuluje problém, bude to brát jako výzkum, a požádá lidi, aby přispěli.“
Zdroj: Archdaily











Předala jsem vaši zprávu architektovi.
Nebyla uvedena – jako to u rodinných domů bývá často.
Jde o 15 let starý článek. Pro aktuální informace doporučuji kontaktovat O2.
POTŘEBUJI ZÍSKAT VYJÁDŘENÍ K EXISTENCI SÍTÍ O2. NA UVEDENÝ ODKAZ http://www.cz.o2.com/dokumentace SE NEDOSTANU NA ŽÁDNÉ STRÁNKY .
V Kolíně, u dubového lesa :-)