David Garcia Studio: Jøssingfjord museum

Kodaňské studio Davida Garcii získalo třetí cenu v mezinárodní soutěži vypsané Norskou asociací architektů za návrh na muzeum v Jøssingfjordu, Norsko. Muzeum bude vystavovat umění a historii regionu, zejména hornictví.Místo: Jøssingfjord, Norsko
Autor: David Garcia Studio

Muzeum bude vystavovat umění a historii regionu, zejména hornictví. Návštěvníci tak budou mít možnost vnímat krásy krajiny, historii technologie a společnosti. Museum je umístěno nad bývalým titanovým dolem, šikmé střechy nabízejí jak horizontální, tak vertikální výhledy do okolní přírodní i umělé krajiny.

Seskupováním objemů kolem vnitřního dvora je typické pro norskou architekturu. Forma se stává zcela integrální nerovnému skalnatému terénu Venkovní výstavy se mohou konat v centrálním prostoru, který připojuje přírodu k zážitku z muzea a je nástupním prostorem do ostatních expozic.
 

Střechy jako pátá fasáda mají různý sklon a orientaci. Denní světlo jimi proniká do výstavních sálů. Naproti tomu kavárna a posluchárna nabízejí panoramatické výhledy.

Vstupní podlaží
Stavební program

Komunikační programHorizontální, historický a vertikální krajinný program
Diagram přístupnosti areálu
Řezy


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*