Dentální klinika

Celý život jsem se obával jít na kontrolu k zubaři… přestože jsem měl zdravý chrup, strach z ošetření mě pronásledoval. Když mě před lety poprosili Petr a Pavlína, abych se věnoval jejich konceptu dentální kliniky, úplně jsem neměl důvěru. Nakonec mě oslovil. Zbavil mě obav z návštěvy zubaře a dle zpětné vazby klientů se tak děje i jiným.

V opavské myTREEDK se rozhodli splnit si sny o moderní stomatologii. Přáli si kliniku, kde se člověk cítí příjemně. O tom svědčí i jejich motto: „Nálada nám dělá den, vítáme se s úsměvem, ten přenášíme na pacienty, kteří ve vteřině mění strach za radost”. Přístup majitele a celkově personálu je příslibem do budoucna, že v menších městech lze pěstovat špičkovou stomatologii.

Koncipovali jsme tedy kliniku odlišným způsobem než běžná zařízení tohoto typu u nás. Hlavním záměrem bylo navrhnout osobitou, zajímavou, nikoli sterilní ordinaci.

Celý směr se začal formovat během realizace řešení pro původní kliniku TREEDK v objektu ze 30. let minulého století. Ordinace myTREEDK na její koncept svým volným pojetím navazuje. Na novém místě se však nabízelo být odvážnější, více avantgardní. Když jsem přišel do vybouraného prostoru, líbil se mi. Byl to klíčový moment. Říkal jsem si, nechme to tak. Udělejme z toho přednost. Hlavní bylo zachovat atmosféru. Aby fungoval akusticky, připevnili jsme na strop dřevěný rošt s akusticky pohltivým materiálem – on se i pacient na zubařském křesle cítí daleko lépe, když kouká na přírodní materiál, a ne do bílého stropu.

Jinakost dispozičního řešení tkví v tom, že je vše uspořádáno dohromady. Recepce, čekárna, kuchyň a toalety navazují na halový prostor, kde jsou umístěny čtyři stomatologické soupravy a zázemí ordinace. Primárně je návrh vypracován tak, aby se klient cítil příjemně a uvolněně. K tomu přispělo nejen netradiční uspořádání, ale také použití materiálů jako je otlučená cihla, dřevo a plech. K přívětivé atmosféře dopomohla i hra se světlem, neony, bílá barva či malba válečkem. A také vystavené jízdní kolo, prvek pro uvolnění napětí a lepší náladu, tzv. light motiv. Ordinace tak zosobňuje filozofii a hodnoty této kliniky.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*