Dentální klinika myTREEDK

V opavské myTREEDK se rozhodli splnit si své sny o stomatologii. Přáli si kliniku, kde se člověk cítí příjemně. O tom svědčí i jejich motto: Nálada nám dělá den, vítáme se s úsměvem, ten přenášíme na pacienty, kteří ve vteřině mění strach za radost. Přístup majitele i personálu je příslibem, že v menších městech lze pěstovat špičkovou stomatologii.

Záměrem bylo navrhnout osobitou, zajímavou, nikoli sterilní ordinaci. Celý směr se začal formovat během realizace řešení pro původní kliniku TREEDK v objektu ze třicátých let. Ordinace myTREEDK na její koncept navazuje. V novém místě se však nabízelo být odvážnější, více avantgardní.

Když jsem přišel do vybouraného prostoru, líbilo se mi to. Byl to klíčový moment. Říkal jsem si, nechme to tak. Udělejme z toho přednost. Hlavní bylo zachovat atmosféru. Aby to fungovalo akusticky, připevnili jsme na strop dřevěný rošt s akusticky pohltivým materiálem – on se i pacient na zubařském křesle cítí daleko lépe, když kouká na přírodní materiál, a ne do bílého stropu.

Dispoziční řešení vyplynulo z potřeb klienta. Vše uspořádáno dohromady: recepce, čekárna, kuchyň a toalety navazují na halový prostor, kde jsou umístěny čtyři stomatologické soupravy a další zázemí ordinace. Primárně byl návrh vypracován tak, aby se klient cítil příjemně a uvolněně. Celý život jsem se obával jít na kontrolu k zubaři. Přestože jsem měl zdravý chrup, strach z ošetření mě stále pronásledoval. Když mě před lety poprosili Petr a Pavlína, abych se věnoval jejich konceptu dentální kliniky, úplně jsem neměl důvěru. Nakonec mě velmi oslovil. Zbavil mě obav z návštěvy zubaře a dle zpětné vazby klientů se tak děje i jiným.

K tomu přispělo netradiční uspořádání i použití materiálů jako je otlučená cihla, dřevo a plech. K přívětivé atmosféře dopomohla i hra se světlem, neony, bílá barva či malba válečkem. A také vystavené jízdní kolo, prvek pro uvolnění napětí a lepší náladu, tzv. light motiv. Ordinace tak zosobňuje filozofii a hodnoty kliniky.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice

Autor: David Wittassek

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*