Design Olgoj Chorchoj

Fotogalerie ke článku (5)

Kuchyňský pult z Corianu, design Olgoj Chorchoj

Kuchyňský pult z Corianu, design Olgoj Chorchoj

Kuchyňský pult z Corianu, design Olgoj Chorchoj

Kuchyňský pult z Corianu, design Olgoj Chorchoj

Kuchyňský pult z Corianu, design Olgoj Chorchoj

Kuchyňský pult z Corianu, design Olgoj Chorchoj

Kuchyňský pult z Corianu, design Olgoj Chorchoj

Kuchyňský pult z Corianu, design Olgoj Chorchoj

Kuchyňský pult z Corianu, design Olgoj Chorchoj

Kuchyňský pult z Corianu, design Olgoj Chorchoj
Celá fotogalerie (5)

Kuchyňský pult z materiálu Corian® ve futuristickém stylu.

V Praze-Vokovicích, nedaleko Evropské ulice, stojí areál Na Krutci. Je to výjimečný projekt, který navrhli brněnští architekti Kuba a Pilař. Součástí areálu je 13 samostatně stojících vil. Interiér jedné z nich navrhovalo studio Olgoj Chorchoj. Interiér obsahuje volně stojící, v prostoru zasazený kuchyňský pult z materiálu Corian® ve futuristickém stylu, navazujícím na tvarosloví 60. let. Designéři se inspirovali optimizmem 60. let, kdy lidé věřili, že moderní technologie mohou vyřešit všechny problémy lidstva.

Kuchyňský pult je z matného bílého materiálu Corian® Glacier White o tloušťce 12,3 mm. Po celém spodním obvodu pultu jsou zabudovány pásy LED diod, takže při rozsvícení pult působí, jako by se vznášel v prostoru. Corian® byl použit především pro své estetické vlastnosti a technologické možnosti zpracování, díky čemuž mohl být požadovaný tvar vyroben bez jakékoliv spáry. Díky své absolutní neporéznosti se velmi dobře čistí a udržuje, a navíc splňuje požadavky na zajištění maximální hygieny při zpracování potravin.
Pult má tvar kvádru s oblými rohy. Je postaven na dvou oválných nerezových podstavcích, kterými vedou kabely. Kuchyňský pult v sobě zahrnuje všechna důležitá centra. Mycí centrum je umístěno v pravé části kuchyňského pultu a je chráněno zvýšenou deskou. Z desky vychází zvýšený sokl oblého tvaru, z něho pak držák pro LCD televizi. V levé části pultu je varná deska, pro snazší údržbu zafrézovaná do pracovní plochy, která je snížena o 5 cm pro lepší ergonomii při vaření. Pult v sobě ukrývá sadu úložných skříněk bez úchytů a madel; otevírají se pouhým dotykem. Oválný nerezový odsavač par je uchycen na stropě, nad varnou deskou.

Konstrukční detaily
Pult je 3600 mm dlouhý, 930 mm vysoký a 900 mm široký. Deska chránící mycí centrum je 200 mm vysoká. Všechny rohy kuchyňské linky jsou zaoblené a mají rádius 50 a 100 mm. Vnitřní konstrukce pultu je z MDF desek a bílého LTD. Nerezovými podstavci jsou přivedeny veškeré instalace včetně centrálního vysavače.


Design
Kuchyňský pult navrhovali Václav Derner a Kateřina Hroncová ze studia Olgoj Chorchoj. Vznik studia se datuje do roku 1990 a stojí za ním Jan Němeček a Michal Froněk. Studio se zabývá různými architektonicko-designérskými návrhy, od drobných skleněných detailů do interiéru až po návrhy rodinných domků a bytových komplexů.

Zpracovatel:
Zpracovatelem zakázky je firma A.M.O.S. Design. Společnost realizuje státní zakázky v oblasti školství, kultury a státní správy. Pro soukromý sektor pracuje hlavně v oblasti entertainmentu, kanceláří a víceúčelových sálů, realizuje vybavení hotelových interiérů — recepce, restaurace, haly a salonky, pokoje a apartmány.

Materiál DuPontâ?¢ Corian® , který vyvinula a vyrábí výhradně firma DuPont, se používá v řadě rezidenčních a komerčních aplikací, na výrobu nábytku a v řadě speciálních aplikací. Je to neporézní a pevný povrchový materiál, který je odolný vůči znečištění, snadno se udržuje a je trvanlivý. Lze jej snadno opravovat a obnovovat. DuPontâ?¢ Corian® se vyrábí v barevné škále asi 100 standardních barev a je formovatelný prakticky do libovolného tvaru podle představ designéra.

Dupontâ?¢ Corian® je jeden z nejznámějších výrobků firmy DuPont. Tento materiál je používán mnoha známými architekty a designéry, jako jsou Ron Arad, Antonio Citterio, Zaha Hadid, Ora Ito, Piero Lissoni, Ross Lovegrove, Ingo Maurer, Marc Newson, Fabio Novembre, Jean Nouvel, Karim Rashid a Ettore Sottsass. Dupontâ?¢ Corian® využívají
také přední společnosti specializované na výrobu kuchyňského a koupelnového nábytku, nábytkový a interiérový design, např. Boffi, B&B Italia, Dada, Ernestomeda, Minotti Cucine, Moroso, Salvarani, Schiffini, Varenna/Poliform a další.

Společnost DuPont byla založena v roce 1802 a po celou dobu své existence je úzce propojena s vědeckým výzkumem využívaným k řešení problémů, která přispívají k tomu, že život lidí je lepší, bezpečnější a snadnější. Firma působí ve více než 70 zemích a nabízí širokou paletu produktů a služeb uplatnitelných v řadě odvětví, jako je zemědělství a výživa, elektrotechnika, komunikace, bezpečnost a ochrana, stavebnictví, doprava, odívání.

Základní nabídka firmy DuPont pro architekturu, interiérový design a stavebnictví je uvedena na www.buildingonscience.dupont.com.

Zdroj: TZ Happy Materials

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*