Designblok´12, Prague Design and Fashion Week

1. – 7. 10. 2012
Superstudia budou umístěna v Clam Gallasově paláci v Husově ulici na Starém Městě a v Kafkově domě na náměstí Franze Kafky u Staroměstského náměstí. Designérské prezentace budou umístěny v nově vzniklém Openstudiu, které obsadí renesanční prostory Martinického paláce na Hradčanském náměstí. Fashion Week bude probíhat v netradiční lokalitě kostela Svatého Šimona a Judy v Dušní ulici. Novinkou bude pondělní Den profesionálů, kdy budou Superstudia uzavřena veřejnosti a přístupna pouze odborníkům, profesionálům v oboru a médiím.

Letošní 14.ročník přehlídky designu v Praze Designblok se odehraje v týdnu od 1. do 7. října. Jako každý rok i letos organizátoři vyhledali nové prostory, kde budou vybudována Superstudia, hlavní centra doprovodného programu.

S novým podtitulem Prague Design and Fashion Week obsadí Designblok hned několik paláců a historických lokalit v centru Prahy.

Superstudia budou umístěna v Clam Gallasově paláci v Husově ulici na Starém Městě a v Kafkově domě na náměstí Franze Kafky u Staroměstského náměstí. Prioritně budou určena pro firemní prezentace. V Clam Gallasově paláci bude umístěna letošní hlavní tématická výstava a výstavní projekty a speciální instalace většího rozsahu. Kafkův dům pak představí prezentace značek s interiérovým zaměřením a návštěvníkům nabídne sekci Créme de la Créme s výběrem toho nejlepšího interiérového designu a doplňků.
Designérské prezentace budou umístěny v nově vzniklém Openstudiu, které obsadí renesanční prostory Martinického paláce na Hradčanském náměstí. Openstudio bude koncipováno jako laboratoř designu zkoumající nové proudy designu. Bude sloužit jako prezentační místo pro designéry, školy a módní návrháře a nabídne tradiční sekci Design Market, kde budou moci návštěvníci nakoupit přímo od designérů. Nově bude posílena také sekce šperku, která bude mít samostatný sál.
Fashion Week bude probíhat v netradiční lokalitě kostela Svatého Šimona a Judy v Dušní ulici. Designblok propojením designu a módy dlouhodobě předvídal trend, který je nyní více než zřejmý. Světy módy a designu jsou úzce propojeny, jak jsme to viděli například na nedávno skončeném milánském Design Weeku, kde nechyběla snad žádná světová významná módní značka.
tisková zpráva


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*