Developeři: Stavební činnosti u projektů jsou zatím podle plánu

(ČTK) – Stavební činnosti u větších bytových projektů jsou zatím v souladu s harmonogramem. Uvedli to zástupci developerských společností, které dnes ČTK oslovila. Někteří ale připustili, že se termíny staveb mohou zpozdit. Také pozastavují pravidelné kontrolní dny na stavbách nebo omezují provoz klientských center.

„U svých projektů, které jsou aktuálně ve výstavbě, stavební činnost neomezujeme. Veškeré stavební práce pokračují podle harmonogramu tak, abychom dostáli závazkům vůči našim zákazníkům i dodavatelům. Byty z aktuálně rozestavěných projektů jsou již většinou prodány a termíny dokončení budeme i za této situace plnit stejně, jako jsme je vždy plnili v minulosti,“ uvedla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Firma se podle ní rozhodla, že s ohledem k aktuální situaci s šířením nového koronaviru nové projekty, které chtěla v tomto období zařazovat do prodeje, zatím nabízet nebude. „Je to zejména z toho důvodu, že se nyní lidé logicky zabývají především ochranou zdraví a zároveň ani nemohou s ohledem na aktuální omezení pohybu osob navštívit naše klientské centrum,“ podotkla Tomášková. Central Group podle ní přerušila provoz klientského centra na Pankráci. Minimálně do 24. března zajišťuje veškerý zákaznický servis prostřednictvím elektronické komunikace nebo telefonicky.

„Práce na stavbě našich developerských projektů pokračují podle plánu. Změny nastaly pouze v tom, že pracovníci nosí roušky a jejich počet v jedné místnosti se zúžil na maximálně dvě osoby. Současně s tím bylo na omezenou dobu pozastaveno konání pravidelných kontrolních dnů, pro něž je jinak typická koncentrace většího počtu osob,“ doplnil mluvčí Trigemy Radek Polák. To, že by práce měly být zpomaleny nebo zastaveny, podle něj nehrozí.

Také Finep a Ekospol stavební činnosti na svých projektech nepřerušily. „Stavební firmy mají stále dostatek stavebního materiálu, dodávky materiálu fungují a dodavatelé, stejně jako celý trh, vyhodnocují situaci každý den. Je logické, že současná situace, která se mění doslova každým okamžikem pravděpodobně ovlivní i režim staveb a stavebních prací. Lze očekávat, že dojde k možnému zpoždění staveb, vše ale záleží na dalším vývoji,“ sdělil mluvčí Finepu David Jirušek.

Společnost YIT Stavo podle obchodní ředitelky Dany Bartoňové už při přípravě projektu počítá s určitou rezervou, takže ani krátkodobější výpadek by prodlení nezpůsobil. „Pro ochranu našich pracovníků, klientů a partnerů jsme se rozhodli omezit v těchto dnech pobyt v kancelářích. Nekonají se osobní schůzky, ale našim klientům jsme k dispozici online a telefonicky,“ uvedla.

Podle ředitele výroby společnosti JRD Romana Havlíčka výstavba projektů pokračuje, i když na některých stavbách s omezeními ze strany subdodavatelských firem nebo zahraničních dělníků. „Víme tedy, že se může harmonogram výstavby prodloužit, ale zatím nejsme schopni odhadnout, o jak dlouhé posuny se bude jednat,“ dodal Havlíček.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*