Dřevěný opakovatelný dům

Projekt rodinného domu byl koncipován tak, aby mohl být zopakován. Předpokládá se, že bude osazen do parcely mezi rodinné domy jiného charakteru nebo i mezi domy stejného konceptu s různým materiálem obkladu. Také orientace domu vzhledem ke světovým stranám nebo příjezdové cestě je vždy individuálně řešena. Je možno použít zrcadlového obrazu dispozice.

Pro barevnost jsou k dispozici omítky od bílé přes okr, oranž, červenou až hnědou. Pro dřevěný obklad je možná realizace od světlého přes tmavé dřevo i stříbřitě šedé. Architektura domu je navržena tak, aby dům po dobu své existence nezestárl – není proto módní ani v celku ani v detailu, a tak zůstává moderní na dlouhou dobu.

Základem návrhu je přízemní dřevěný dům s vnitřním zařízeným jádrem (bez kuchyňské linky) – říkáme mu holotyp. Cena takového holotypu vychází na dva miliony korun bez DPH (kalkulace podle výrobce dřevostaveb, společnosti AWIK). Klient má možnost dovybavit si dispozici podle svého přání a finančních možností. Máme připraveny různé varianty úpravy dispozice, střechy, pobytových teras. Vlastně taková stavebnice na míru. Dům by měl sedět na malém pozemku o velikosti do 600 m2 a měl by tvořit s ostatními domy hustější zástavbu, jak ukazuje návrh celé ulice. Různě vysoké ploty okolo pozemku zajišťují intimitu obytné zahrady, ale také prostory pro stání aut a drobné sklady.

Ve strakonické firmě AWIK se měly v kontrolovaných podmínkách v tovární hale připravit jednotlivé panely dřevostavby, které se kamionem dovezou na již hotové základy a smontují během několika dní. Protože v AWIKU chtěli nabídnout alternativu k běžně dostupným dřevostavbám, oslovili náš ateliér s žádostí o návrh moderního opakovatelného domu. Pak bohužel firma zkrachovala a nám zbyl hezký projekt v několika variantách, pro který bychom rádi našli výrobce.

Materiály: Na fasádě jsou smrková nebo modřínová prkna na svislo pod lazuru, oplechování pozink, dřevěná okna černý nátěr. Interiér: vnitřní parapety z dřevotřísky, vnitřní povrchy sádrokarton s bílým nátěrem; dveře hladké bílé; kliky okenní a dveřní eloxovaná ocel; podlahy smrková prkna (variantně modřín), dlažby a obklady 100 x 100 mm bílé, schody s podstupnicí z masivu dle podlahy, podlaha horního patra koberec; skleněná stěna sklo zelené zabroušené, u podlahy a stropu nerez lišty.

Autorská zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*