Dezinfekce speciálními svítidly jako prevence před onemocněním COVID-19

Veškeré vnitřní prostředí je možné chránit před bakteriemi, plísněmi a viry včetně COVID-19 pomocí tzv. UVC germicidních svítidel a zářivkových trubic díky hlubokému ultrafialovému záření, které tato svítidla vyzařují. Na rozdíl od chemických čistících prostředků určených k dezinfekci povrchů, záření UV-C dezinfikuje kromě povrchů i samotný vzduch v daném prostoru. Je tak ideálním pomocníkem do výrobních provozů nebo komerčních prostorů. Kromě přisazených svítidel jsou k dispozici také přenosné dezinfekční lampy a speciální dezinfekční box, které jsou vhodné pro B2C segment.

Při dezinfekci germicidními svítidly LEDVANCE nevznikají žádné škodlivé látky a prostor je možné ihned po dezinfekci používat. Samotné UV-C záření s vlnovou délkou mezi 100 a 280 nanometry je schopné ničit bakterie i viry. Způsobuje značné poškození DNA mikroorganismům, což nakonec vede k dekontaminaci odpovídajících patogenů. U lidí však může způsobit podráždění očí a kůže. Všechna UVC svítidla (resp. světelné zdroje) jsou zařazena do skupiny nebezpečí 3 dle ANSI/IESNARP-27.3-96. Z tohoto důvodu má většina germicidních svítidel LEDVANCE vestavný pohybový senzor, který přeruší jejich funkci, pokud se aktuálně v dezinfikovaném prostředí nachází osoby případně zvířata. Provoz těchto svítidel je tedy zcela bezpečný a je vhodné je instalovat jako doplněk ke konvenčnímu způsobu dezinfekce vnitřních prostor.

Na dezinfekci menších prostor postačí jedno svítidlo Ledvance Linear Housing 900 1xTube UVC Sensor osazené 30W trubicí, která zlikviduje až 99,9 % virů a bakterií během 60 minut. Instalace přisazeného svítidla je možná na strop i na stěnu. Na větší prostory je nutné instalovat větší počet svítidel. Při požadavku na rychlejší dezinfekci je rovněž možné instalovat větší počet dezinfekčních svítidel a čas dezinfekce tak zkrátit. Například při jejich dvojnásobném počtu lze čas určený pro dezinfekci zkrátit o polovinu. Svítidlo je vybaveno 360° pasivním PIR čidlem, umístěným přímo na svítidle. To v případě detekce pohybu dezinfekční lampu vypne, podobně jako fungují čidla pohybu ve spojení s klasickými svítidly, jen zde dochází k otevření kontaktů. Svítidlo je k dostání ve dvou délkách, varianta 900 1xTube má délku 1061 mm a varianta 440 1xTube 604 mm. Šířku i výšku mají obě varianty shodnou 54×75 mm (š x v), stejně jako bílou barvu svítidla. Záruka na svítidlo je 3 roky.

Životnost UVC trubic G13 (nejsou součástí balení svítidla, je nutné je objednat samostatně) je přes 10 800 hodin, což znamená, že vystačí minimálně na 10 000 dezinfekčních cyklů. V běžném provozu tak vydrží mnoho let. Trubice negenerují ozón, lze je montovat do jakékoliv polohy ve svítidle a rovněž vynikají velmi nízkým obsahem rtuti (2,5 mg). Vyzařovací výkon UV-C záření s vlnovou délkou mezi 100 a 280 nanometry dosahuje 12,6 W. Všechny UVC zdroje společnosti Ledvance jsou určené na profesionální dezinfekci vzduchu ve všech rezidenčních i komerčních prostorách, včetně zdravotnických zařízeních, salonů krásy, městské hromadné dopravy, škol, školek, kanceláří, skladů, obchodních center, fitness center, hotelů a dalších. Disponují certifikátem CE.

V nabídce společnosti LEDVANCE se kromě přisazených svítidel LEDVANCE Linear Housing 1xTube UVC Sensor White a samostatných UVC zářivkových trubic nachází také solitérní designový sanitizér Ultraviolet Air. Ten je vhodný do prostor s akcentem na design a jelikož se nemontuje napevno, umožňuje přesouvání např. z jedné místnosti do druhé. Připojuje se klasickou plochou vidlicí do běžné zásuvky 230V a nabízí dva dezinfekční módy – 30 a 60 minut. Zpoždění pro opuštění dezinfikovaného prostoru před samotnou dezinfekcí je u tohoto svítidla nastaveno na 27 sekund. Ultraviolet Air disponuje rovněž bezpečnostním vypnutím v případě detekce přítomnosti osoby nebo zvířete. Kompaktními rozměry 246x120x120 mm (v x š x d) a již zmíněnou flexibilitou zaujme i koncové spotřebitele. Produkt je vhodný pro domácnosti nebo menší provozy a kanceláře. Příkon zdroje je 32 W.

Posledním dezinfekčním produktem je takzvaný UV-C sterilizační box, který umožňuje dezinfikovat drobné předměty jako jsou brýle, klíče, mobilní telefony, roušky, respirátory, psací potřeby a podobně. Při dezinfekci předmětů s hladkých povrchem je k dispozici 6minutový mód a pro porézní povrchy pak intenzivnější, 9minutový. Box je vybaven bezpečnostní funkcí vypnutí, pokud dojde k jeho otevření ještě před ukončením dezinfekčního procesu, aby nedošlo k ozáření obsluhy. Dezinfekci obstarávají celkem 4 UVC zdroje s výkonem 5 W. Téměř kapesní rozměry a integrované baterie umožňují box brát kamkoliv s sebou, ať už se bude jednat o cesty do zaměstnání, služební cesty, dovolenou anebo ho lze použít i v autě. Na plně nabité baterie vydrží 25 kompletních 6minutových dezinfekčních cyklů, resp. 16 při intenzivnější 9minutové dezinfekci. Baterie lze plně nabít za 60 minut přes jakýkoliv dobíjecí kabel s USB konektorem.

Více informací o všech germicidních produktech naleznete na webových stránkách: www.ledvance.cz

podle podkladů společnosti LEDVANCE


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*