Děčín za 227 milionů korun opraví sídliště Staré město

Tato část města patří k nejstarším v Děčíně.

Děčín 24. srpna (ČTK) – Děčínský magistrát chce zcela změnit tvář sídliště Staré město, které patří k nejstarším v Děčíně. K jeho přeměně chce využít dotací z Evropské unie. Celý projekt, o kterém dnes jednali děčínští zastupitelé, má stát 227 milionů korun.

  

Podle mluvčí děčínského magistrátu Barbory Vechové radnice zaplatí 60 procent z plánované částky a velkou část peněz má navíc slíbenou z evropských fondů. Zbytek pak mají zaplatit majitelé nemovitostí, které se na sídlišti nacházejí.

  

Radnice plánuje, že peníze bude investovat především do zdejší infrastruktury. Vechová dnes ČTK řekla, že na sídlišti budou opraveny komunikace a chodníky, město počítá i s výstavbou nových parkovacích míst, kterých je na sídlišti nedostatek. Za peníze se mají rozšířit i možnosti volnočasových aktivit, vzniknou zde třeba nová sportoviště a dětská hřiště.

  

Děčín není jediným městem v Ústeckém kraji, které hodlá obnovit zanedbaná sídliště za pomoci evropských peněz. Radnice si vybraly většinou problémová sídliště. V Mostě tak plánují opravy na sídlišti Chanov, v Litvínově peníze půjdou do sídliště Janov. V Ústí nad Labem magistrát plánuje obnovu sídliště Mojžíř ve čtvrti Neštěmice.

  

vlu vju

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*