Distillery Land likérky Rudolf Jelínek v Praze

(ČTK) – Vizovická likérka Rudolf Jelínek začala počátkem ledna v Praze na Malé Straně stavět projekt za 150 milionů korun. Má být mimo jiné muzeem ovocnářství a výroby ovocných destilátů. Informoval o tom web deníku E15. Uvedl, že původně měl být projekt hotový už na konci roku 2016. Pro podnik jde podle něj o rekordní jednorázovou investici. Firma začala kvůli projektu v prosinci přestavovat dům U Bílé botky na rohu Klárova a ulice U Lužického semináře poblíž stanice metra Malostranská, upřesnil server.

„Rekonstruovaný areál bude dále sloužit jako reprezentativní firemní prodejna, doplněna o degustační bar a prostory pro prezentaci portfolia společnosti. V podzemí bude umístěn archiv destilátů a společenský prostor Spolku přátel Jelínkovy slivovice. Samozřejmě bude zachována jedna bytová jednotka,“ řekla E15 projektová manažerka likérky Hana Holubová.

Web dále uvedl, že bourací a archeologické práce má investor za sebou. V prosinci začala samotná stavba. Tu má na starosti firma Energie – stavební a báňská. „Vzhledem k tomu, že za posledních šest let, kdy se tomuto projektu věnujeme, vyvstala celá řada komplikací, jsme při stanovování konečných termínů stavby opatrní. Nicméně v prvním čtvrtletí roku 2019 očekáváme dokončení hrubé stavby a pokud vše půjde dle naplánovaného harmonogramu, první návštěvníky přivítáme do Vánoc roku 2019,“ dodala Holubová.

Zisk likérky Rudolf Jelínek vzrostl v roce 2016 o devět procent na 29,2 milionu korun. Tržby za prodej vlastních výrobků klesly o sedm procent na 389 milionů korun. Výnosy likérky činily téměř 440 milionů korun. Export vlastních výrobků se na předloňských tržbách podílel 35 procenty, což je o více než 12 procent více než v roce 2015. Produkty likérky směřovaly do 40 zemí.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*