Dějiny staveb 2017

Ve dnech 24.–26. března se koná 18. ročník mezinárodní konference Dějiny staveb. Již podruhé za dobu své dlouhé existence se setkání uskuteční v plaském Centru stavitelského dědictví.  

Tradiční multitematická konference se zabývá oborem stavebněhistorického průzkumu jakožto podstatné součásti objevování, dokumentace a výzkumu kulturního dědictví. Od prvního ročníku v roce 2000 byla odborná setkání tradičně spojena se školicím střediskem Západočeské univerzity na zámku Nečtiny, od loňského roku se konference přesunula do areálu Centra stavitelského dědictví

Konference se každoročně účastní kolem 100 účastníků zejména z řad odborné sféry, konkrétně památkových ústavů, útvarů zabývajících se památkami v rámci měst a obcí, projektantů a architektů nebo specialistů na stavebněhistorický průzkum i soukromých badatelů. Je plánováno přes 20 referátů a nepostradatelným výstupem každého ročníku je připravit nejen účastníkům setkání dostupný sborník příspěvků. I letos bude program rozdělen do několika sekcí: hrady a zámky, církevní architektura, města, lidová architektura, historické konstrukce, hospodářské a technické stavby a metodika stavebněhistorického průzkumu. Další neodmyslitelnou součástí programu budou exkurze, letos po památkách Rakovnicka.   

Přihlášky
a další informace naleznete na stránkách konference DĚJINY STAVEB,
v případě dotazů kontaktujte hlavního organizátora Petra Mikotu na e-mailu dejiny.staveb@seznam.cz
Akce na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1735717790089748/

podle podkladů pořadatele
a mediáního partnera konference portálu PROPAMÁTKY


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*