Rekonstrukce Domu kultury spočívala v zásadních změnách
dispozice, osazení nového obvodového pláště a kompletní obměně technologií.
Cílem bylo pozvednout kvalitu, snížit energetickou náročnost a zefektivnit provoz.
Dále také bylo třeba zvýšit kapacitu, lépe využít vnitřní prostory a umožnit
provozovat jednotlivé části nezávisle na sobě. Zároveň s možností rychlé změny
účelu využití a v neposlední řadě učinit budovu bezbariérovou ve všech částech
přístupných veřejnosti.
Severozápadně od budovy by měl v budoucnu vzniknout parkovací dům, který se bude
nacházet na průniku uliční čáry ulice Horní Valy a „náměstí“ vymezeného ulicemi
Výstavní a Polní. Návrh předpokládá z východní strany vybudování obslužné
komunikace pro zásobování kulturního domu. Prostor mezi kulturním domem a
hotelem by se pak mohl stát pěší zónou. Na jih od kulturního domu je navrženo
polouzavřené atrium, které bude sloužit jako terasa pro posezení u snack baru,
případně je bude možno využít pro pořádání akcí pod širým nebem (koncerty,
divadla, letní kino apod.). Dlážděná plocha bude doplněna vzrostlými stromy a
lavičkami a zakončena krytou nástupní terasou – společným nástupem do
divadelního snacku a klubu v suterénu budovy. Navazující úpravy venkovních
ploch poskytnou novou kvalitu této části města.
V rámci první etapy tedy byla provedena obměna obvodového
pláště a rekonstrukce sociálního zařízení u foyer. Zbytek budovy zůstal zatím
beze změn. Město však plánuje další etapu, kde by se měl dočkat úprav i
interiér budovy včetně kompletního technického vybavení, mělo by dojít ke
změnám dispozic a zvýšení celkové kapacity.
Autorská zpráva





















Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…
Pokud se na plochách bude používat posypová sůl, tak si rostliny opravdu pochutnají…
Podcast je podle mě skvělý formát pro předávání zkušeností ze stavebnictví. Pokud se v něm budou objevovat nejen odborníci, ale…
Skvělá iniciativa. Kvalitních a srozumitelných informací o stavbě domu není nikdy dost. Podcast si ráda poslechnu:-);-)
Jako člověk, který stavěl dům, vím, kolik nejasností a protichůdných rad člověk během stavby potká...Proto vítám každý projekt, který přináší…