Dům pro seniory ve Vranovicích

Stavba je rekonstrukcí budovy bývalého Agrodružstva, na Náměstíčku ve Vranovicích. Zmizí brownfield, který několik let brání rozvoji středu obce. Areál bývalého zemědělského družstva v centru obce začali přebudovávat na komplex pro seniory letos v březnu. Jádrem areálu bude domov pro seniory, který má sloužit i jako komunitní centrum pro starší lidi bydlící v okolí. Kolem domova má vzniknout park, kde by senioři mohli trávit volný čas. V domově vznikne 56 bytů pro jednotlivce i manželské páry. Součástí stavby bude i klubovna pro seniory z okolí a kuchyně s denní kapacitou 300 jídel. Na stavbě se mimo obec podílí stavební společnost Vašstav Brno, projektantka Ing. Arch. Leona Tupá a budoucí provozovatel Domu pro seniory Ing. Ivo Kocián (doplněno Stavbaweb).Ve Vranovicích vzniká dům pro 80 seniorů, nastěhují se na jaře

(ČTK) – Ve Vranovicích na Brněnsku roste na místě bývalého zemědělského družstva bydlení pro 80 seniorů. Do Domu pro seniory se první nájemníci nastěhují na jaře. Stavba je téměř dokončena, stála zhruba 50 milionů korun, informoval ČTK starosta Jan Helikar (ODS). Obec ji prodá soukromníkovi, který domov bude provozovat. Bydlení je určeno pro lidi, kteří jsou schopní se o sebe sami postarat. V části domu ale budou i místa pro seniory vyžadující lékařskou péči.

O bydlení pro seniory je v poslední době velký zájem, například v Brně poptávka mnohonásobně převyšuje nabídku. "Předpokládám zájem lidí z okruhu kolem pětatřiceti kilometrů od Vranovic, včetně zájemců z Brna," uvedl Helikar. Zájemci z Vranovic budou mít podle starosty před ostatními přednost.

V domě budou byty pro jednoho nebo dva lidi, klub důchodců, kuchyně s kapacitou 300 jídel denně a zázemí pro zajištění lékařských a sociálních služeb. Dům je bezbariérový a navazuje na něj zahrada k relaxaci. V rámci sociálních služeb budou pracovníci seniorům pomáhat v běžných úkonech, nabídnou i různé terapie a pomohou při obstarávání osobních záležitostí. Nájem za jednolůžkový byt bude 6000 korun měsíčně bez energií, za dvoulůžkový 10.000 korun měsíčně bez energií. Zájemci se mohou registrovat už nyní na obecním úřadě nebo přes internet.

O bydlení pro seniory je velký zájem. Například v Brně registruje magistrát zhruba 700 až 800 žádostí, ročně se však uvolní zhruba 70 míst. Brněnská radnice chce proto ve výstavbě domů s pečovatelskou službou pokračovat, na jaře by měl být hotový dům s 22 byty.

Doplněno Stavbaweb:
Více informací o stavbě naleznete na stránkách obce Vranovice
zde, fotogalerii původního objektu i stavby on-line – zde.
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*