Dům s veterinární ordinací

Parcela má nepravidelný tvar s podélnou osou směřující od severu k jihu. Ústředním motivem zahrady je vzrostlý ořešák. Sousedící zástavbu tvoří jedno až dvoupodlažní rodinné domy se sedlovou střechou.

Čistý obdélníkový půdorys domu je k ulici přisazen kratší severní stranou. Severní průčelí zachovává půdorysnou stopu původního objektu, který se zde nacházel. Podélná osa nového domu směřuje k ořešáku a biotopu. Na západní a jižní straně se dům velkými okny otevírá do zahrady. Západní strana je opatřena předsazenou pergolou zajišťující ochranu před slunečním zářením.
 
Stavba je rozdělena na dva základní celky: první z nich tvoří bytová jednotka se vstupem na východní straně. Na něj navazuje vstupní hala a obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou. Prostor nad obývacím pokojem je otevřený do patra. V patře je umístěna ložnice s vlastní šatnou a koupelnou, dětské pokoje, koupelna a zimní zahrada.
 
Druhý celek tvoří veterinární ordinace v přízemí severní části domu. V blízkosti jsou čtyři parkovací stání pro klienty. Součástí kliniky je čekárna, dvě ordinace, operační sál, místnost s analyzačními přístroji, denní místnost a WC.

Autorská zpráva
Foto: Alexandra Timpau


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*