Dům u Meteoru

Část rodinného domu stojí na půdoryse původního objektu, přístavba je záměrně vzdálena, abychom zachovali hmotovou podobnost sousedních domů. Tento záměr podporuje dle našeho názoru i skutečnost, že přístavba je o jedno podlaží nižší. Objekt je výtvarně dělen na tři svébytné hmoty: jednopodlažní přístavbu, nejvyšší střední část, která vytváří nároží a mírně sníženou hmotu. Význam nejvyšší hmoty podporuje fasáda z jemně profilovaného plechu, zbylé dvě mají fasádu z jemně strukturované bílé omítky. Všechny tři hmoty mají pultové střechy. V části odvrácené od ulice na dům navazuje prostorná terasa s dřevěným roštem.
 
Objekt má jedno podzemní podlaží a dvě podlaží nadzemní. V suterénu jsou skladovací prostory, garáž, technická místnost a koupelna. Toto podlaží má dva vstupy ze zahrady, schodiště je propojuje s prvním nadzemním podlažím.
 
První nadzemní podlaží je tvořeno třemi výškovými úrovněmi. Nachází se tu obývací pokoj propojený s kuchyní, dvě kanceláře s vlastní toaletou, koupelna, prádelna a vstup. Na kuchyň navazuje terasa. V druhém nadzemním podlaží jsou tři ložnice a koupelna. Druhé a první nadzemní podlaží propojuje otevřené vřetenové schodiště.

Autorská zpráva

Autor: Archport – David Dvořák, Vojtěch Hybler

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*