Dům u rybníka

Na úplném okraji malé obce, v oblasti protkané vyhlášenými jihočeskými rybníky vyrostl domek sloužící jako útočiště pro útěk před ruchem města. Jeho koncept vychází z klasického venkovského archetypu. Základní hmota se sedlovou střechou je ovšem pragmaticky doplněna obdélníkovým kubusem, přičemž toto prolnutí dvou hmot vychází z vnitřního uspořádání a je tedy patrné i v interiéru. 

Dům se nachází v těsné blízkosti vodní plochy, celé hlavní průčelí je proto proskleno tak, aby umožňovalo přímý kontakt s exteriérem. Hlavní obytný prostor je řešen velkoryse. Díky tomu, že se otevírá až do stropu, je i přes malou podlahovou plochu překvapivě vzdušný.
 
V interiéru se ke slovu dostávají nosné prvky. Ocelové I nosníky jsou přiznané, doplňuje je subtilní ocelové schodiště s dřevěnými podstupnicemi a ocelový nábytek. Vše je doplněno dřevěnými prvky a barevně neutrálními doplňky. Hlavním interiérovým motivem je totiž venkovní scenerie, která se mění doslova každou minutu a vytváří tak neopakovatelnou atmosféru. 
 
Autorská zpráva
Foto: MgA. Tomáš Dittrich

Autoři: boq architekti – Miroslav Stach, Jana Stachová
Zahrada: Ing. Petra Novotná – atelier Koukol

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Hmotově je to kostel. To není negativní hodnocení stavby, ale popisu, kde autor naznačuje, že historickým vzorem je jihočeské venkovské stavení.

  2. Čtenář Stavbawebu says:

    Dost dobrý, prima!!!

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*