DO PARKU – nový portál o krajinářské architektuře

Portál DO PARKU zve k návštěvám parků i do ulic, na náměstí, nábřeží, na hřiště, do zahrad škol a školek. Všude tam, kde je k vidění kvalitně ztvárněný veřejný prostor. Kromě městských prostranství lze na stránkách najít i místa v krajině, s architektonickým nebo krajinářským zásahem.

Databáze zveřejňuje soudobé realizace krajinářské architektury v ČR.  Vybrané projekty mají přiblížit východiska návrhů a ukázat jejich autory, kteří jsou často málo známí.  A také zdůraznit specifické stránky oboru, kterými jsou především ohled na podmínky místa a práce s živou přírodní složkou a proměnlivostí v čase.  Cílem portálu je ukázat kvalitní design a různorodá krajinářská řešení na základě současného stavu české krajiny.

Projekty lze vyhledávat pomocí mapy nebo v databázi, s tříděním podle umístění, autorů nebo typologie staveb. Portál je otevřenou, rozvíjející se platformou, ke které se lze připojit – informace o projektu, obrazovou dokumentaci i texty si vkládají přímo autoři.  Do redakce lze zaslat pořádané akce – semináře, workshopy, přednášky, výstavy, publikace a další novinky v oboru jsou pravidelně aktualizovány.

Díky množství projektů se už teď ukazuje celá šíře krajinářské architektury, od malých měřítek po velké projekty. Strategické plány, velké krajinné projekty, práce s vodou v krajině a ve městě a zveřejňování textů se chystá v dalších fázích rozvoje. Projekt portálu je podporován Českou asociací pro krajinářskou architekturu (ČAKA) i dalšími přizvanými odborníky.

Portál je nejen pro odborníky, ale pro všechny milovníky zahrad, parků, architektury a krajiny. Většinu míst lze volně navštívit, mohou být cílem nebo zpestřením vycházek. Ať je pro vás dostatečnou inspirací!

Více na doparku.cz

Autor: DO PARKU – PORTÁL KRAJINÁŘSKÉ ARCHITEKURY,  z. s.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*