Do soutěže o nejlepší z realit vybrala letos porota 46 projektů

Fotogalerie ke článku (1)

Holešovický pivovar (zdroj: holesovickypivovar.cz)

Holešovický pivovar (zdroj: holesovickypivovar.cz)
Celá fotogalerie (1)

V loňském ročníku se jako první umístil Polyfunkční dům L'Ocelot, III. etapa stavby Avenir Business Park, Obchodní centrum Central, Hotel Karlov a budova CITY Tower.

Praha 13. října (ČTK) - O ocenění "Nejlepší z realit" se letos utká celkem 46 tuzemských projektů, které vybrala odborná porota. Nemovitosti soupeří v pěti kategoriích. Těmi jsou byty, nová administrativní centra, rekonstruované kanceláře, obchodní centra a hotely. V tiskové zprávě to dnes sdělili organizátoři soutěže. Výsledky klání budou vyhlášeny 12. listopadu v Kongresovém centru Praha.

  

Z bytových projektů je mezi nominacemi například A7 Holešovický pivovar v Praze 7 (ING Real Estate Development CR), doplněno Stavbaweb: autorem projektu je studio CMC Architects, Rezidence Nové Petřiny v Praze 6 (Skanska Reality), doplněno Stavbaweb: autorem projektu je CASUA, Byty U Statku v Praze 10 (Hostivařská IS), Rezidence Odeon v Mostě (Crestyl), bytový projekt Na Panském v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi (HQ Plus), Malý Háj (Finep CZ) či pražský projekt Hanspaulka nové vily (HNV/Podzimek reality), doplněno Stavbaweb: autorem projektu je ateliér AA Lábus.

  

Mezi nová administrativní centra nominovaná do soutěže se dostal třeba brněnský projekt Avriopoint (Sochorova Resort), doplněno Stavbaweb: autorem projektu je Ateliér A5, ostravská Nordica (Skanska Property Czech Republic), pražské projekty Trianon (Hochtief Development CR), doplněno Stavbaweb: autory architektonického návrhu projektu Trianon jsou Pata Frýdecký Architekti, Opatov Park I (Sekyra Group) či první etapa projektu Futurama Business Park (Immorent ČR).

  

V kategorii rekonstruovaných kanceláří budou letos soupeřit pražské projekty Classic 7 Business Park (Nofim Czech Republic/AFI Europe) a Palác Archa (Orco).

  

K obchodním centrům ucházejícím se o titul Best of Realty patří například pražské Arkády Pankrác (ECE/Rodamco), Forum z Ústí nad Labem (Multi Development Czech Republic) či AFI Palác Pardubice (AFI Europe).

  

V kategorii hotelů získaly nominace do soutěže zcela rozdílné projekty - například pražský hotel Kempinski, penzion Elektra v Bechyni na Táborsku, hotel Aplaus v Litomyšli na Svitavsku či pražský The Augustine Hotel.

  

Kromě hlavních kategorií bude udělena také zvláštní cena poroty, a to projektu, který se v uplynulém období výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj tuzemského realitního trhu či jinak obohatil trh a českou architekturu. Letos se o zvláštní cenu utká nová budova Národní technické knihovny v Praze 6, nové pražské sídlo Rádia Svobodná Evropa a brněnský veletržní Pavilon P.

  

Zdroj: Zpráva ČTK z 13. 10. 2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*