DOCK IN THREE

Developerská skupina CRESTYL zahájila v říjnu stavbu nové administrativní budovy DOCK IN THREE, která je součástí čtvrti DOCK vyrůstající kolem dvou slepých ramen Vltavy v pražské Libni. Objekt s osobitým stylem se zvlněnou fasádou a množstvím balkonů a teras navazuje na úspěšně pronajaté první dvě etapy kanceláří DOCK IN. Po svém dokončení naplánovaném na druhé čtvrtletí 2019 nabídne 16 000 m2 pronajímatelné plochy kanceláří ve vysokém standardu a dalších 1500 m2 obchodních prostor pro restaurace a služby. Celková investice do stavby je přes jednu miliardu Kč. Ve stejné době se otevře i hektarový relaxační park v sousedství, běžecká dráha a pěší můstek, který celou lokalitu přímo propojí s Libeňským mostem.

Kanceláře DOCK IN se nachází na rozhraní pražské Libně, Karlína a Holešovic. Administrativní budovu DOCK IN THREE navrhla stejně jako předchozí etapu architektonická kancelář Schindler Seko architekti. Objekt s osobitým stylem se zvlněnou fasádou nabídne celkem 180 m2 balkonů a teras s výhledy na marinu a klidovou zónu kolem dvou slepých ramen Vltavy. Budova ve tvaru písmene „L“ je umístěna mezi již dokončeným objektem DOCK IN TWO, ulicí Voctářova a Libeňským mostem. V šesti patrech bude k dispozici celkem 16 000 m2 kancelářských ploch a dalších 1500 m2 obchodních prostor pro restaurace a služby určené nejen nájemcům kanceláří, ale i obyvatelům přilehlých rezidencí. V podzemí bude téměř 200 parkovacích míst.

Budova DOCK IN THREE byla projektována tak, aby obdržela prestižní celosvětovou certifikaci dlouhodobě udržitelných projektů LEED Gold (Leadership in Energy and Environmental Design). Ta představuje souhrn řady pravidel pro design, stavbu, provoz i správu „zelených“ objektů. Samozřejmostí tak budou dobíjecí stanice pro elektromobily a elektrická kola, úsporné osvětlení, ale i využití šedé vody na splachování nebo dešťové senzory, které umožní šetřit vodou při zavlažování venkovní zeleně.

Spolu s dokončením budovy DOCK IN THREE ve druhém čtvrtletí 2019 je plánováno i otevření nového relaxačního parku v přímém sousedství. Park o rozloze jednoho hektaru nabídne odpočinek v zeleni s vodními prvky a lavičkami, ale i možnost sportovního vyžití například při venkovním fitness či lekcích jógy. Sportovci ocení i speciální běžeckou tartanovou dráhu okolo celého areálu, která bude napojena na městské cyklostezky vedoucí do centra města a do Troji. Samozřejmostí je zázemí v podobě sprch a šaten přímo v budově. Přímo na vodní hladině pak bude umístěna plovoucí restaurace.

DOCK IN THREE je třetí z celkem pěti fází komerční části DOCK IN pražského projektu DOCK skupiny CRESTYL. Ten je koncipován jako kombinace klidného bydlení i kanceláří s promenádou u vody. Nová pěší lávka, která bude dokončena společně s budovou DOCK IN THREE, pak přímo propojí vstup do budovy s Libeňským mostem. 

Celková podlahová plocha DOCK IN činí přibližně 80 tisíc m2. Největší plochu obsadí kancelářské prostory, součástí areálu ale jsou i obchody, kavárny a restaurace – jedna z nich přímo na břehu řeky. Již vyrůstající rezidenční část pak nabídne po svém dokončení na ploše 40 tisíc m2 přes 300 nadstandardních bytů. Jedinečné bytové domy vznikají přímo podél břehů dvou slepých ramen Vltavy.

O projektu DOCK:
Nově vznikající pražská čtvrť DOCK se nachází v rozvojové lokalitě na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic kolem dvou slepých ramen Vltavy. Projekt DOCK je stavěn v několika etapách a po svém dokončení nabídne celkem 120 000 m2 komerčních i rezidenčních ploch. Součástí kampusu je i privátní jachtařský klub s marinou, restaurace, kavárny a další služby. Celkové náklady projektu dosáhnou výše 7,5 miliardy korun. V současné době je již dokončena kancelářská budova DOCK IN ONE a DOCK IN TWO, marina, rezidenční komplex DOCK Marina View a první dvě etapy rezidence DOCK River Watch.

tisková zpráva, Stavbaweb

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*